hankalaa tämä elämä. eilen illalla päätin et varaan heti aamulla lääkärille ajan ku oon kyllästyny tähän ruuan kans pelleilyyn... oikeesti oon!
no se terveyden hoitaja siel puhelimessa tinkas multa et minkä takia mun pitää lääkäriin päästä. sanoin sille et haluun kertoo sit lääkärille. se vaan tinkas ja tinkas.. utelias perseenreikä!
eikä antanu mulle lääkäri aikaa! arvatkaa kiinnostaako enää hakee mitää apua?!?!?!
hoitoon pitäis päästä sillon ku sinne haluaa!!
pakko kuitenki huomenna koittaa saada se aika ku en oikeesti jaksa enää tätä paskaa. koko elämä on vaan yhtä vitun syömishäiriöö!
tietty mä sit aloin ahmiin ku olin vaihteeks yksin kotona.. yritin oksentaa mut ei oikeesti jaksanu..itkin vaan sitä et miten tässä näin kävi. ku en mä oo tämmöstä tautia halunnu. oon oikeesti aina yksin kotona ja silloin se ahmimiskotaus just tulee... kertokaa miten mä pääsen tästä eteenpäin...?
V***U
5
527
Vastaukset
- soittaa...
uudestaan ja varata sinne lääkärille aika. Tietyst pitää kertoa etukäteen, minkä takia haluut lääkäriin, et ne tietää ees miks oot tulossa. Eiköhän se paraneminenkin siitä pikkuhiljaa ala, jos saat hyvää hoitoa! :)
- aloittaja
soitin uuestaan sinne lääkäriin tänään. ei meinannu silti antaa aikaa mulle vaikka kerroin syyn. soittoaikaa tyrkytti... vissiin ne kuvittelee tähän bulimiaan paljo auttaa soittelut.. tai et voi jonku pari viikkoo ootella.. ei sit parin viikon päästä välttämättä tunnu siltä et haluu/tarvii apua.
mä en oikeen kestäny sitä tilannetta ja huusin ja märisin siinä puhelimessa. aikoi soittaa se täti kohta takas....saapa nähä pääseekö oulun kokosessa kaupungissa ees hoitoon..?!?!?! - , että
aloittaja kirjoitti:
soitin uuestaan sinne lääkäriin tänään. ei meinannu silti antaa aikaa mulle vaikka kerroin syyn. soittoaikaa tyrkytti... vissiin ne kuvittelee tähän bulimiaan paljo auttaa soittelut.. tai et voi jonku pari viikkoo ootella.. ei sit parin viikon päästä välttämättä tunnu siltä et haluu/tarvii apua.
mä en oikeen kestäny sitä tilannetta ja huusin ja märisin siinä puhelimessa. aikoi soittaa se täti kohta takas....saapa nähä pääseekö oulun kokosessa kaupungissa ees hoitoon..?!?!?!ainakin yrität hakea apua! Voimia sulle! Toivottavasti pääset pian hoitoon ja paranemisen alkuun.
- yritän minäkin
toivottavasti tällä kertaa onnistuisi........ =)
- aloittaja
kävin sit tänään siel lekuris..antoi mulle lääkkeitä ja sanoi mist vois saaha keskusteluapua.. kriisikeskukses vois kuulemma käydä.. mut mielenterveystoimistoon ei pääse jos ei oo suicidi-ajatuksia ja mulla ei oo!!!
toivottavasti noista lääkkeistä ois jotain hyötyä. viimeks ku hain lääkkeet tähän ni ne vaan pahensi, mut nuo on nyt eri lääkkeitä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2704388Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653557Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591875Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251765Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991466Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341001Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18919en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va119875Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235870