En hirveästi pidä kyseisestä asennosta, koska tuntuu etten osaa liikkua siinä "oikein". Nykyisen kumppanin pyynnöstä ollaan siinäki asennossa seksiä harrastettu ja jotenkin se ei ilmeisesti sitten luonnistu. Tietty liikun siinä niin että tuntuu itelle hyvältä, mutta kumppani ei ilmeisesti saa siitä kauheasti nautintoa. Ratsastaminen (ts. ylös-alas liike) ei ota onnistuakseen, rytmiä ei löydy ja välissä nousen liikaa ja penis luiskahtaa ulos. Kumppanini liikuttaa itsekin lantiotaan samalla (eli jollain tapaa määrää tahdin) ja koska sänky joustaa niin paljon niin liikumme käytännössä samassa tahdissa, eikä vastakkaista rytmiä siis synny. Jos joku osaisi kertoa ihan asiallisia neuvoja, niin olisin enemmän kuin kiitollinen :)
Ratsastuksesta vielä
9
9967
Vastaukset
- rahikaisella
jään myös kaipaamaan neuvoja. Tykkäisin istua päällä jotta mies saisi välillä myös "levätä" ja katsella vain, mutta en osaa myöskään liikkua oikein.
Leffoissa aina miehet laukee kun nainen villisti ratsastaa päällä...miten ihmeessä se tehdään. Pitääkö keinua ees taas vai ylös ja alas??
Apuaa!!!Pidän ratsastuksesta,siinä ei ole vaikeutta ollut koskaan.Liikun aina ees taas,en juuri ylös ja alas,tämä ees taas liike on luontevaa ja tuntuu molemmista hyvälle,lisäksi välillä pyöritän kahdeksikkoliikettä eteen ja taakse,tuntuu hyvältä miehestä ja myös itsestänikin.Tee liikkeet hitaasti ja välillä hieman nopeammin.Harjoittelemalla onnistut.Älä nosta liian ylös itseäsi,ettei tapahdu luiskahduksia...onnistuu varmasti kun maltat!
- auttakaa avutonta
tituliini-hki kirjoitti:
Pidän ratsastuksesta,siinä ei ole vaikeutta ollut koskaan.Liikun aina ees taas,en juuri ylös ja alas,tämä ees taas liike on luontevaa ja tuntuu molemmista hyvälle,lisäksi välillä pyöritän kahdeksikkoliikettä eteen ja taakse,tuntuu hyvältä miehestä ja myös itsestänikin.Tee liikkeet hitaasti ja välillä hieman nopeammin.Harjoittelemalla onnistut.Älä nosta liian ylös itseäsi,ettei tapahdu luiskahduksia...onnistuu varmasti kun maltat!
Eli pitääkö sanoa sille miehelle joka on ilmeisestikin turhan kärsimätön, että makaa paikallas ja anna minä teen hommat? Entä jos se ei sille tunnukaan hyvältä? Välissä ärsyttää että koko asento on ikinä ees keksitty, kauheita suorituspaineita..
- mies666
Miksi ihmeessä yritätte pornofilmeistä mallia katsoa. Niissä asennot on suunniteltu näyttämään hyviltä telkkarissa. Oikeessa elämässä kannattaa ottaa maalaisjärki käyttöön ja kokeilla sellaisia mitkä tuntuu hyvältä.
- Breatwy
..asento tämä, varsinkin nykyisen kumppanin kanssa- hän on erittäin rehevämuotoinen, ehkä joidenkin mielestä lihava.
Kyllä tuntuu hyvältä, kun hän hilluu siinä päälläni - liian isoja ylös, alas liikeitä ei saa tehdä - tasasesti, ettei luiskahda ;)
Tässä asennossa rinnat, peppu, reidet ja vatsa ovat koko ajan ihanasti "käsillä" ;) - mieheke
Kumppanini tekee pientä kahdeksikon muotoista liikettä vaakasuorassa ja samanaikaisesti pienenpientä nylkytystä ylös-alas. Ei mitään kullin pituuden mittaista, vaan ihan pientä.
Kokeile. - muna...
Täytyykö se vääntää rautalangasta että jos muna luiskahtelee ulos niin se on silloin liian lyhyt ja/tai löysä. Jos on pitkä ja tukeva niin se asettuu hienosti missä asennossa tahansa ja tuottaa nautintoa niin naiselle kuin miehellekin.
- sarppa84
Niin ja ratsastaessa toimii sekin, että nostat itses vähän niinku polvien ja käsien varassa ilmaan, ja sit liikutat itteäs pystysuunnassa ees taas. Aikas nautinnollista miehelle vaikka joskin vähä raskasta ittelle, mut mies kyl tulee hitsin nopeaan yleensä... :) jos vielä vähän jaksaa supistaa lantiopohjaa aina ku liikut alaspäin, ni en usko että monikaa mies jaksaa pidätellä tulemisiaan... =)
- yritä kuitenkin
Pulma on rytmissä, itsekin kokenut. Johtuu tilateesat ja kiihkeydestä. Pitäis löytääa sama, ku toinen ylös niin aina sinä alas.
Puhukaa keskenänne asiasta. Lopettakaa naiminen, rakastelkaa. Sitä kautta oppii mikä tuntuu hyvältä.
Älä puhu liikaa,koska toinen ei ehkä osaa ja alkaa pitää sua "huorana" vaikka oot kunnon likkA. Tyttökavereitten kaa.
Josku ei oo aikaa rakastella, vaan tarvitaan pikapano. Takaapäin. mut ze on eri juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M507163Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1173892Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463826Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e582152Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn462127KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492012Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka351982Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21852Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj341515- 791319