laitetaan antabus kapseli. Jere on sopinut että ei enää hölmöile ja luvannut päihteettömyyttä!
Missäköhän välissä jere ehtii käydä AA:ryhmissä?, yksinhän se raitistuminen ei onnistu!?
Mitä veikkaatte näkeekö Jere joulun vielä kärppä paidassa?
Seuraan mielenkiinnolla, toivon parasta!!
do diin
8
473
Vastaukset
- mitä höpiset
Niin kuka on sanonut, että raitistuminen onnistuu vaan AA:ssa? Kyllä se onnistuu ihan yksinkin ja ilman noita ryhmiä, itse olen siitä elävä esimerkki. Niin, ja myös ilman antabusta..
- niinmpäniin!!!
Voi vee, se on hianoo jos oot pysyny erossa viinasta, mutta aina tulee mutta....
Kerronpa tässä kuinka tuhlattiin taas kerran yhen akan kohalla vierotushoitorahoja. Akka oli kuukauen vierotuksessa, ja ku hää tuli kotio ni hajettiin kori kossuu ja kuus korii kaljaa. Pirettiin piänet pileet sen kunniaks ku muija pääsi poijes vierotuksesta. Siitä se alamäki alkaa. :< Tämmönen tapus olj tää - ei ymmärrä
niinmpäniin!!! kirjoitti:
Voi vee, se on hianoo jos oot pysyny erossa viinasta, mutta aina tulee mutta....
Kerronpa tässä kuinka tuhlattiin taas kerran yhen akan kohalla vierotushoitorahoja. Akka oli kuukauen vierotuksessa, ja ku hää tuli kotio ni hajettiin kori kossuu ja kuus korii kaljaa. Pirettiin piänet pileet sen kunniaks ku muija pääsi poijes vierotuksesta. Siitä se alamäki alkaa. :< Tämmönen tapus olj tääAkkasko oli vierotuksessa ja sitten hajit sille viinaa kun kotiutettiin? Onpa ihme meininkiä teidän taloudessa ja taas hyvä esimerkki siitä, että vierotus ei paljon auta. Maksaa vaan yhteiskunnalle karmeita määriä.
- v45y57
... jatka taas kohta vanhoja latuja. Eipä vissiinkään ole ensimmäinen Karalahden raittiuslupaus? Antabus-kapselin voi repiä pois jos oikein viina himottaa.
- Tumppi>
Onpas täällä tosi kannustavaa porukkaa!
- vee-e
Tumppi> kirjoitti:
Onpas täällä tosi kannustavaa porukkaa!
ketä ei kannusteta ja mihin ? tuo puheenaihe itse tuskin on ketjun aloittaja tai edes lukijana mukana.
ihan tosiasioita tuossa on kirjoiteltu.
tuo kaveri pysyy alkoholin suhteen raittiina niin kauan kun syö antabusta tai jos lääke on kapseleissa niin kapselit saa revittyä pois tarpeen(juomahalun) tullen. ja kapseleiden kanssa voi toiset kyllä ottaa, niistä liukenevan lääkkeen määrä on niin pieni.
on satavarmaa, ettei tuo kiekkoilija ole raitistunut. aika näyttää kuinka pitkäksi huume/ ryyppytauko tällä kertaa jää. antaahan sen arvailu mielenkiintoa jääkiekkoa kohtaan ja lipputuloja seuroille.
mainos on mainos vaikka ei olisi maksettu mainos.
en maalaile piruja tai toivo toisen epäonnistuvan, näin vaan on tosiasiat todellisessa elämässä.
pitkä päätyyn tai pitkä pöytään, on siinäkin jo vaihtoehtoja niille joille ne on vaihtoehtoja.
- sanaan pitää
voida luottaa! J.K. on voimakastahtoinen ja päämäärätietoinen taistelijaluonne.
Kyllä raitistumiseen on muitakin keinoja kuin AA, vaikka se onkin monelle pysyvästi raittiille alkoholistille sopiva tapa.- *karaan*
kyllä täällä yksi ketju miehen kuin miehen ja naisen kuin naisen raitistaa, heh heh!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 493807
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h613724Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062851Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv522589Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211739Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151639- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061317- 1801261