Sinäkun olet Tittu tiedonjanoinen ja haluat tutkia Kotkan päättäjien toimia niin selvitäs miksi Kymen Sanomat uutisoi kaupunginhallituksen päätöstä noista Kervistä koskevista pykälistä aika tarkkaankin, mutta kuntalaiset eivät voi itse tarkistaa ko. Kervistä koskevia päätöksiä netistä kun ne pykälät on pöytäkirjoista sensuroitu! Eipä löydy esityslistoistakaan!
Niin että olikohan Kymen Sanomien uutinen kirjoitettu kaupungintalolla valmmiiksi etukäteen kun se julkaistiin kokouspäivänä kello 19.16.
R.P sanoo että haisee pahasti, mutta ei uskalla tonkia enempää!
Tintulle tilaustyö
2
435
Vastaukset
- Kuntalainen
Voiko kaupunginhallituksen päätöksistä osa olla salassa pidettäviä, ei ainakaan lain mukaan, vai annetaanko ne vain Kymen Sanomille, joka sorvaa päätökset kaupungin johdolle sopiviksi.
Kysymys on Kervisen asiasta, josta sai lukea lehdestä, mutta ei nettisivuilla.- solmussa....
Kervisen esille tuomissa asioissa, ei niitä voi käsitellä kuntalaisten tietoisuudessa sillä muutenhan paljastuis karmeimmillaan se vääristelykaupanteko mitä kaikki päättäjät pelkää eniten ennen vaaleja!
noista Kervisen kirjoituksista selkeytyy tämän Eerolan ja Ahvenaisen luottamus hyvin kun eivät ole menneet vääryyden pulkkaan istumaan vaikka se olisi heille itselleen ollut helpompi ratkaisu kuin olla ns. päättäjien enemmistön lynkkausjoukkojen kanssa eri mieltä!
alkaa jo pikkuhiljaa hatuttaan toi kaikki salailu! vieläköhän Eerola ja Ahvenainen seuraavissa kunnallisvaaleissa ehdokkaana?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1268897
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1455374Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333825Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352634Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3581562Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?711410Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376