Olen hankkimassa järjestelmädigikameraa ennen esikoisemme syntymää. Olisi siis tarkoitus jatkossa ottaa paljon henkilökuvia ja hevosen omistajana myös heppakuvia ja tietysti lomamatkoilla ihan maisemiakin. Antakaapa vinkkiä, että mikä olisi hyvä, helppo ja kohtuuhintainen merkki ja malli ja mistä sen halvimmalla Suomesta saisi? Minulla mahis ostaa se myös Singaporesta. Kiitos vinkeistä jo nyt.
Helppo ja järkihintainen järjestelmädigi?
2
507
Vastaukset
- Helppoja
Ja myös riittävän hyviä nykyään.
Hinta on sitten maun mukaan sopiva tai sopimaton.
Järjestelmissä suurin ongelma on hyvien objektiivien hinta.
Kokeile vaikka:
http://www.cyberphoto.fi/index_fi.php
Siellä on arvostelujakin. - kalle
Mikä tahansa oikea kameramerkki mahdollisimman isolla kennolla ja valovoimaisilla objektiiveilla - Canon, Nikon, Pentax ...
Osta kuitenkin Suomesta ja mieluiten kotipaikkakunnan liikkeestä, jos vaan mitenkään mahdollista. Kyllä siihen pitäisi olla varaa ja onpa sillä lapsellasikin sitten joskus toimivampi elinympäristö. Tuo muka halvalla jostain ulkomailta rahtaaminen on vähän kuin omaa oksaasi sahaisit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658