Mitä uimarantaa Salon seudulla suosittelette alle kouluikäisille lapsille?
Uimarannat
12
4440
Vastaukset
- wesipeto
lehmijärvi salon ja perniön rajalla.
- salossa muuta olekaan kuin
lehmiranta , sinne vaan
- seudusta...
salossa muuta olekaan kuin kirjoitti:
lehmiranta , sinne vaan
olikin kysymys. Märynymmella, Halikossa ihan ok ranta.
- mistä vain mutta
seudusta... kirjoitti:
olikin kysymys. Märynymmella, Halikossa ihan ok ranta.
tämä on SALO palsta
- talkkarivalkkari
salossa muuta olekaan kuin kirjoitti:
lehmiranta , sinne vaan
Lehmiranta on yksityinen lomakeskus Lehmijärven rannalla. Se ei missään nimessä ole yleinen uimaranta. Salon kaupungin yleinen ranta on n. 2 kilometrin päässä Lehmirannassa.
Tarkkana kirjoitusten suhteen, ettei tule annettua väärää infoa!! - wesipeto
talkkarivalkkari kirjoitti:
Lehmiranta on yksityinen lomakeskus Lehmijärven rannalla. Se ei missään nimessä ole yleinen uimaranta. Salon kaupungin yleinen ranta on n. 2 kilometrin päässä Lehmirannassa.
Tarkkana kirjoitusten suhteen, ettei tule annettua väärää infoa!!mitä väliä sillä on mikä se virallisesti on?
yleisenä uimarantana kansa sitä käyttää ja sillä selvä. - Pitäähän
mistä vain mutta kirjoitti:
tämä on SALO palsta
Sun ihan pian tottua tähän...
Halikko Kuusjoki, Pertteli, Kisko, ja vaikka
mitä pikku kuntia tässä ympärillä ja tullaan
sinne tunkee juur sun reviirilles...
Toivottavasti sua ottaa pattiin ja todella
lujaa...
Mä nautin tästä varmaan yhtä paljon kuin
sinä tuosta edellisestä viestistäs....
...ja eikös sitä Salon seutua juuri tältä
palstalta kysellä??? Vai Rovaneimen
palstaltako Salon seudun asiat pitäisi tietoon onkia??
Ja etukäteen anteeksi kirjoitusvirheet, ettei
jonkun turhan tärkeän tarvii enää niihin puuttua
;o) - Niiru
wesipeto kirjoitti:
mitä väliä sillä on mikä se virallisesti on?
yleisenä uimarantana kansa sitä käyttää ja sillä selvä.Lehmiranta on eri alue kuin Lehmijärven yleinen uimaranta. Lehmiranta on tosiaan eri käyttöön tarkoittu kuin kaupungin yleinen uimaranta. Lehmirannan risteyksestä on vielä pieni matka yleiselle rannalle.. =)
- polskis
Märynummi, Lehmijärvi ja Hajalan Myllytyry
- ----
Kuusjoen Nummijärvi! Sopii kaikille. Kirkas vesi, viileämpää tosin kun muualla just kirkkautensa takia. Mut ihana paikka, kannattaa ainakin käydä katsastamassa. Uusi saunakin löytyy. Lapsille on kunnan rannassa oma pieni alue, mutta esim niekka on myös hyvä vaihtoehto, matalaa pidemmälle.
- dvölsjöjz
On matalarantainen ja rauhallinen uimaranta Muurlasassa,harva edes tietää siitä.
Tie on ehkä pölyinen ja kuoppainen joka lähtee urheilukentän laidalta.
- tässä nyt pari...
Hajalan Myllytyry on ok paikka, Varvojärvi on myös hyvä, siellä on kylläkin äkkisyvempi kohta rannan toisella laidalla, mutta keskellä rantaa on matalaa ja pystyy menemään pitkällekkin järvelle kun vielä jalat ottavat pohjaan kiinni, laiturin edessä on syvempää jotta siitä voi hyppiä. Nummijärvi on myös ihan hyvä paikka, siellä on ranta-aluetta aika reilusti. Mutta se on jonkin verran syvempi mitä taas varvo on,. Vesi taas on kirkkaampaa ja siksi kylmempää, Varvon vesi on aika tummempaa ja myös lämpimämpää. Sitten on Hossus, mutta se on äkkisyvä, kylmävesinen pieni järvi. Ja jollei sitä järveksi tiedettäisi niin sitä voisi luulla lammeksi... Ja siellä on ollut ilkivaltaakin jonkin verran, muistaakseni pukuhuoneet ja grillikatos on poltettu siellä muutamaan otteeseen... Enkä tiedä että olisiko siellä enää sellaisia, ainoa etu Hossuksessa on se että se on lähempänä mitä Varvo. Varvo on aika suosittu paikka ollut takavuosina
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 684537
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h704292Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112947Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv692854Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p222156Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.582008Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151689- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1111383- 1851298