Itkeskelen nykyisin yksinään aika useasti. Puolisollani oli viime syksynä mania, ja hän oli tosi ilkeä minulle. Harrasti raakaa henkistä väkivaltaa ja fyysistä väkivaltaa. Jouduin turvautumaan virkavaltaan. Puolsioni nakkasi minut kartanolle useita kertoja ja poliisit suosittelivat minut menenmään naapuriin. Nyt mietin, että miten kestän kun tulee seuraava mania. Ajattelin jo nyt etukäteen koko ajan mahdollisesti edessä olevaa avioeroa. Puolisoni ei tiedä, että olen henkisesti varautumassa seuraavan manian aikana kotoa poismuuttoon. Miehelläni on kaksi pahaa maniaa ollut, ja yksi vaikea asteinen depressio.
Minä en oikein osannut suhtautua maniaan ja äkkiä depressioon niinpä en mieheni mielestä kohdellut häntä hyvin kun hän oli depressiossa. Yritin itseni mielestä parhaani.
Miehe´ni suku epäili, että minä valehtelen ja puhun höpöjä, että mieheni kiskoo minua tukasta ja hakkaa terävillä takanhoitovälineillä.
Nyt jännitän koko ajan että milloin tulee seuraava mania, että kerkenänkö opinnot suorittamaan jotta pääsen helpommin muuttaan pois kotoa.
Mieheni mielestä hänellä on täysi oikeus ollut minua hakata.
Jännitystä ilmassa
Itkeskelijä
0
290
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1323203Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/732104Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371805- 1241689
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee241687- 1381345
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1021171Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!471005Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa30934