elgato EyeTV 610

Olisko jollain tietoo/kokemusta miten pystyisin vai onko alkuunkaan mahdollista katsoa kyseisen laitteen avulla kuvaan tavallisen television kautta, jossa on scart-liitäntä. Koneena on uusi MacBook.
2453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hommaa MiniDV-svideo adapteri MacBookiin. Hommaa telkkarin scart liittimeen adapteri jossa on svideo sisäänmeno ja komposiittisisäänmeno (eli sellainen rca sisäänmeno).

Liitä MiniDV adapteri MacBookiin. Laita svideo johto MacBookin ja telkkarin välille. Jos kuva ei näy kunnolla eikä telkkarin asetuksista pysty säätämään niin laita tavallinen rca johto MacBookin ja telkkarin väliin.

Äänestä
  • Nyt menee nauhat ja piuhat sekasin.

    Se MacBookin liitäntä on mini-DVI, ei MiniDV (kasetti).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turhautunu kirjoitti:

Olisko jollain tietoo/kokemusta miten pystyisin vai onko alkuunkaan mahdollista katsoa kyseisen laitteen avulla kuvaan tavallisen television kautta, jossa on scart-liitäntä. Koneena on uusi MacBook.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu