Sää syksyllä Lontoossa?

-Sadetakki-

Moi!

Minkälainen sää mahtaa olla Englannissa Lontoon seudulla syksyllä - olen menossa sinne syksyksi ja mietin mitä vaatetta pakkaan matkalaukkuun, kaikkea sortseista toppatakkiin vai miten? Kiitos ja kumarrus jos joku osaa neuvoa!

3

845

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lontoolainen

      Kannattaa varata lamminta vaatetta ja sadekamppeet. Lontoossa sataa sataa ja sataa ja on kostean kylma, joten kylma tunkee luihin ja ytimiin vaikka lampotila olisi nollassa. Riippuen tietenki mihin aikaan syksysta olet taalla, varsinaiset kylmat ja sateet kun alkavat jossain lokakuun seudulla, ja syyskuu on yleensa viela ihan lammin...mutta yleisesti enemman kannattaa ottaa lamminta sateen kestavaa vaatetta kun sortseja ja kesahepeneita =)

    • spanners

      niin,lontoon saasta.Asuin lontoossa vuosia,ja nyt taalla east-midlandsissa,ja ainakin taalta kasin lontoon saa on aina parempi.Lontoossa EI sada aina!Usein syyskuulla on lamminta,joskus hellettakin,mutta sama patee lontooseen kuin suomeen;koskaan ei tieda ihan varmaksi.Seuraa vahan netista englannin saa-uutisia ennen lomaasi,uskallan vaittaa etta yllatyt positiivisesti.Taalla on ollut kurja kesa,ja viimeaikoina on ennustettu etta syyskuussa lampotilat kohoaa.Toivon oikein lamminta lomaa!

    • näin on näreet

      muistan vain että satoi vettä ja oli kylmä aamuisin kun heräsi :D no kyllä paljon muutakin muistuu mieleen. kiva kaupunki paljon tekemistä ja nähtävää. ilma on kostean kylmä mielestäni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4118
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      26
      2980
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1328
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 133
      891
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe