Perinteinen työpaikan "team building" iltama kallistuu vähitellen kohti saunaa ja pulloa. Onko teillä ideoita, mitä muuta team building -tapahtumassa voisi olla? Tiimimme on IT-firmassa, joten henkilöstö on insinööripitoinen. Iltamanhan pitäisi olla sellainen, johon mahdollisimman moni voisi osallistua, sillä osa ei juo, osa ei pidä urheilusta, osa ei pidä konserteista, jne... Onko sinulla siis ideaa mukavasta team buildingista? Tiimimme on Oulussa, joten jos sinulla on tarjota jotain hyvää järjestäjää tältä seudulta, niin sekin auttaa asiaan.
Ideoita yrityksen tiimi-iltamaan
7
2282
Vastaukset
- ITtiimiläinen
Vaikka jotain carting ajelua, se kyllä kiinostaa kaikkia :) Tai vaikka paintball sotaa, hehe
- Tiimitaavi
Miten olisi seuraava: jokaiselle teksiseteli ja 100 euroa käteen.
- Helppoheebo
Pidätte lan partyn ja pelaatte jotain hyvää muliplayer FPS peliä :), ja pizzaa siinä samalla
- Realismia
miellyttää yleensä kovasti, kun väkinäisestä "team building" illasta ei tehdä pakkoa.
Monille riittää työkaverien naamojen näkeminen aivan työajan puitteissa, irtiotto toisistaan on siis paikallaan.
Perinteinen perjantaipullo, mielummin pari matkaevääksi jokaiselle ja yöllinen taksi kustannetaan myös jokaiselle. Jokainen voi siis viettää ikimuistoisen ja hauskan illan Oulussa haluamallaan tavalla.
Myös nyrkkeilyhenkinen (ei mitään tietokone nyrkkeilyä vaan oikeaa mätkimistä) yhteistapahtuma iltapäivästä ennen varsinaisen ohjelman alkua toimisi varmasti. Kuka tahansa voi haastaa kenet tahansa...- tekisit niin
kuin team leaderin pitäisi:KYSYT NIILTÄ.
Another wasted TL:D
- v.r.kiiski
Määrää päivä kalenterista, anna jokaiselle 100 e käteen, vahdit että kaikki lähtee kotiin klo 16 ja tehtävänä on viettää pitkästä aikaa iltaa oman perheen kanssa. IT-hommissa tästä saa turhan usein tinkiä.
- vinkki ...
"Kysy niiltä mitä ne haluaa tehdä asian eteen"
Team building hössötys on kulttuurillinen pakkopulla. Tietenkään yleensä team building ei rakenna tiimiä, vaan saattaa jopa jakaa sitä. Immeiset klikkiytyy, juoruilee ja kähmii luonnostaan.
Näissä illoissa akat jouruilee miehistä: "Kato mitä tollakin on päällä". Miehet juoruilee, kenellä on vahinkolapsia ja kuka on homo. Parin kaljan jälkeen pari insinöörikarjua vetää toisiaan turpiin tai pahimmassa tapauksessa koko porukka hajottaa paikkoja. Jos järjestät tilaisuuden järven rannalla niin ne yrittävät hukuttaa jonkun uimataidottoman heittämällä sen järveen. Kannattaa järjestää lähellä asutusta, jonne ambulanssin saa tilattua pikaisesti. Ainakin yhdet silmälasit pitää rikkoa, mutta sille puukon kanssa riehujalle annat kestobännin firman juhliin. Joku lähtee aina jatkoille sihteerihempukan kanssa ja selittelee myöhemmin, että se on pelkkä panopuu. Vuotta myöhemmin se on naimisissa ko. hempukan kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413928Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3573048Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt141978Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101685Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41129- 71974
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar42889Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70818
- 44794