Tuttavan Skypeikkunan alareunaan on ilmestynyt teksti:"Tämä puhelu on kokonaan salattu "ja siinä näkyy kuvake jossa on lukon kuva luurin päällä.
Häneen ei siis saa yhteyttä,eikä hän saa yhteyttä muihin.Käyttis Xp.On tarkistettu johdot ja muut asetus systeemit,mutta ei vain keksitty mitä muuta tehdä.
Mikä pielessä skypeasetuksissa ?
2
1145
Vastaukset
- jellovi
varmaan poistaa skype ja ladata uudestaan.Tietysti kannattaa kokeilla antaako se lukonkuva minkälaisen tekstin jos siihen vie nuolen.
- vinokissa
...eli kiitos vastauksesta kuitenkin.Syy oli se ettei kamera ohjelmaa ollut asennettu kunnolla,eikä löytynyt mistään asennuslevykettäkään...No haettiin netistä ne ajurit ja muut.Laitehallinnastahan se näkyi ettei kaikki ollut kunnossa.Nyt ei näkynyt enää sitten sitä huutomerkkiäkään siellä,että sen osalta kaikki kunnossa,mutta testisoitto alkoi uudestaan herjaamaan,eli ääniasetuksissa jotain pielessä vieläkin,eikä tunnista usb:tä,eli ei tule sitä ilmoitusta alalaitaan,että uusi laite tunnistettu ja että se toimii.Ensin tuli sen ohjelman asennuksen jälkeen,mutta loppui taas.En nyt voi kuitenkaan mennä katsomaan sitä,koska se tuttu palaa ensiviikon alussa,kun lähti reissuun.Ehkä palailen sitten tänne kyselemään,jos ei asia selviä.Samoin asennettiin skypekin uusiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2714427Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663572Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591891Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251780Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991471Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341012Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18932en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120887Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235875