SANANVAPAUS

Minne katosi?

Minne se on kadonnut tältä palstalta? Pitkiä, runsaasti kommentteja ja käyntejä keränneitä ketjuja nykäistään yht'äkkiä pois palstalta.

Kuka on tämän kaiken takana? SRK, sheriffi, ylläpidossa työskentelevä(?) vl?

5

677

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olavi V.

      kaiken pahan alulla eli SRK:lla on jollakin tavalla sormensa pelissä tässä kieroilussa.

    • poistuu täältä nyt

      En ole käynyt täällä aikoihin, enkä usko että käyn. Olen mielestäni keskustellut asiasti erilaisista aiheista tälläkin palstalla. Se vain tahtoo olla niin, että uskovaiset tuomitsevat (tässäkin asiassa) kaiken eriävän mielipiteen. Kiukkua ei kestetä (ja mitä vikaa näin terveellisessä kiukun purkamisessa kuin kirjoittamalla on?). Pahat kirjoitukset voisi ohittaa kukaan vaan, kommentoimatta niihin.

      Eräs uskovainen ystäväni sanoi, että ei käy tällä palstalla, koska täällä vain entiset "meikäläiset" mustamaalaavat asioita. No itse en ole kertaakaan omasta mielestäni mustamaalannut mitään. Olen kyllä kritisoinut joitakin juttuja, ja ne ovat olleet siihen hetkeen tarpeellisia.

      Onneksi en enää tarvitse tätä palstaa.:) Entiset uskovaiset: on paljon erilaisia tahoja yhteiskunnassa, josta löytää samanhenkistä väkeä. Tänne ei kannata jäädä vuosiksi roikkumaan ja rääkkäämään itseään, ellei näe aihetta itselle "missiona". ;)

      Hyvää loppu kesää kaikille tasapuolisesti, uskonnosta ym. taustoista riippumatta.

      t. onnellinen omassa uskossaan

    • Ihme ja kumma

      ja siitä, että vl-saarnoissa hekumoidaan ja mässäillään synneillä, saa puhua, niin mistä sitten?

      Nämä ovat vl-herätysliikkeen todellisuutta.

    • sheriffinä on

      SRK:n kanssa hengen yksimielisyydessä vaeltava sheriffi?

    • periaatteessa

      Suostummeko luovuttamaan sananvapautemme, jos joku haluaa sananvapauttamme lainvastaisesti estää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      78
      2631
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1712
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1670
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1565
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1538
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1236
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      25
      1088
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1042
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      79
      996
    Aihe