Moro! Tietääkö kukaan koska tulee tämä tilausvahvistus, kun liittymän pitäisi aueta tietääkseni kuuden päivän päästä?
Tilausvahvistus
seinäkello
4703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei varmasti aukea kuuden päivän päästä, jos et edes tilausvahvistusta ole vielä saanut, etkä sitä allekirjoittanut ja lähettänyt operaattorillesi.
Ota yhteuttä operaattoriisi sekannuksen selvittämiseksi.
Aikoinaan kun itse tilasin, niin tein sopimuksen Soneran toimipisteessä siellä sopimus allekirjoitettiin, ja liittymä aukeni noin viikon kuluttua siitä. Tais vielä mennä jotain puoltoista viikkoa kunnes posti toi tilausvahvistuksen aloituspakkauksen (ohjekirja, cd-levy selain). Tuossa sopimuksessa sanottiin että liittymän pitäisi aueta parin päivän sisällä.
Omasta tilaamisesta toki on aikaa, joten tiedä sit mitenkä nykyään toimii. Sekä asia riippuu tilasitkos netin kautta vaiko toimipisteessä. Netin kautta tilatessa sinun pitää sopimus allekirjoittaa ensiksi, sitä ennen ei tapahdu mitään. Juu nettipankkitunnustautuminen on allekirjoitus näin ainakin Sauniksella.
Joo netistä tilasin ja siinä kyllä joku varmistus/allekirjoitus hoidettiin. Täytyy kai vaan odotella ja toivoa...?
Jos pankkitunnuksillasi tuon vahvistit, niin silloin saat kotia vain tilausvahvistuksen (tiedon minkä liittymän olet tilannut) sekä yleiset toimitusehdot, näin ainakin Sauniksella toimii jos pankkitunnuksia käyttää.
Ja ellei käytä pankkitunnuksia niin silloin joudut lähettää allekirjoitetun lappusen.
Mutta ei se ole suur vaiva lähettää mailia ja kysyä. Soittaakin voit mikäli sinulla on aikaa kuunella hitti biisejä.