Näyttää olevan taas helvetin romanikerjäläiset Sokoksenkulmilla haitareil häiriköimäs. Onkohan soveliasta käyttää niitä kynnysmattoina? jos käväsee viinakaupas. Tosin saattaa kengät likaantua.
Hanurimusiikkia
13
2183
Vastaukset
- vain!
Eihän ne osaa edes soittaa!
- aina vaa
niin näytti yks päivä olvan taas pankin kulmalla ja tais olla likkakaveri joka tuputti ruusua... kamalaa
- hanurin tuulettajia
tämän tästä.Olkaa toki ystävällisiä.Kenties ovat niitä tulevaisuuden työntekijöitä joita Suomalaiset firmat haluavat tulevaisuudessa korvaamaan "niin sanotun"suuren ikäluokan!
- kuleksimasta
Hyvin joutaa palauttaa sinne mistä lie on tulleetkaan, samalla voisi työntää samaa koneeseen nää paikalliset mannet. Näistä Haagerteist ei ainakaan ole paikkaajiksi työvoimapulaan, kun suuret ikäluokat jää eläkkeelle. Senverran työtävieroksuvaa joukkoa.
- haminan hurja
muualla tää on niin yleistä etteivät jaksa edes välittää.
haminalaisten kannattaisi käydä muuallakin niin tajuaisivat ettei kannata jaksaa vaahdota..
kaikkialla näitä.ei pitäisi edes vilkasta tai korvaansa lotkauttaa niille. - kylmäsydämmisemmät
haminan hurja kirjoitti:
muualla tää on niin yleistä etteivät jaksa edes välittää.
haminalaisten kannattaisi käydä muuallakin niin tajuaisivat ettei kannata jaksaa vaahdota..
kaikkialla näitä.ei pitäisi edes vilkasta tai korvaansa lotkauttaa niille.ihmiset asuu kaikki Haminassa!
Miettikää, millaista on kerjätä, kun ei ole rahaa ruokaan ja elämiseen... Ai mut eihän teillä ole siihen mahdollista, kun ei ole millä ajatella!!! - p*skaa,kuvittelet
kylmäsydämmisemmät kirjoitti:
ihmiset asuu kaikki Haminassa!
Miettikää, millaista on kerjätä, kun ei ole rahaa ruokaan ja elämiseen... Ai mut eihän teillä ole siihen mahdollista, kun ei ole millä ajatella!!!nämä samat "hemmot" kaupittelevat myös kaikenlaista rihkamaa, ja tuputtaa sitä muka kultana, samoilla "köyhillä" hyvät selitykset mix, niitä myy! bensa loppu,passi hukas, etc,etc.
- mut ihme kyllä ,niil samoil on kuiteskin varaa ajella haminaa,kotkaa,ja kouvolaa viikoist toiseen kaupustelemas sitä rojukultaansa, ruusuja ym. joka kerta kun tulee mulle tyrkyttään ni taikasana "POLIISI" ni johan tulee kiire häipyyn autoon ja vaihtaan paikkaa. - Opportunisti kirjoittaa
kylmäsydämmisemmät kirjoitti:
ihmiset asuu kaikki Haminassa!
Miettikää, millaista on kerjätä, kun ei ole rahaa ruokaan ja elämiseen... Ai mut eihän teillä ole siihen mahdollista, kun ei ole millä ajatella!!!Vastahan näistä oli lehdessä juttua. Siinä poliisi päällikkö kehotti olemaan ottamatta ruusuja vastaan. Tulevat kuulemma hyvin toimeen ilman, että yhtään ruusua saadaan myytyä. Oli muualla suomessa ihmiset joutuneet vaikeisiin tilanteisiin, kun olivat alkaneet lompakkoa kaivamaan. En muista mikä lehti se nyt oli kun tästä oli juttua. Hesari tai kymensanomat. Mutta poliisi päällikkö kehotti olemaan noteeraamatta näitä katu tienaajia.
- :minä
kylmäsydämmisemmät kirjoitti:
ihmiset asuu kaikki Haminassa!
Miettikää, millaista on kerjätä, kun ei ole rahaa ruokaan ja elämiseen... Ai mut eihän teillä ole siihen mahdollista, kun ei ole millä ajatella!!!luulen että suomessa ei joudu kukaan nälkää näkemään ellei rahojaan laita johonkin turhaan, esim. juopotteluun. se on se niin sanottu "perusturva" ja ulkomaalaiset saa vielä hyvän miehen lisää sossusta. ei niiden tarvisi mitään soitella ellei ahneita tai luvatta maassa.
- plötsis
Jos noissa paikoissa soittaisi suomalaista syntyperää oleva,niin arvatkaa kuinka kauan menisi aikaa että joku tulisi kyselemään KATUSOITTOLUVAN perään ?
- on jokapuolella
ja kaikkialla...vähemmän vaan pienillä paikkakunnilla kun haminassa.ruusukauppiaita ei ole täällä ennen nähty niin haminalaisilla on mennyt pasmat sekasin...
- satunnainen kulkija
on jokapuolella kirjoitti:
ja kaikkialla...vähemmän vaan pienillä paikkakunnilla kun haminassa.ruusukauppiaita ei ole täällä ennen nähty niin haminalaisilla on mennyt pasmat sekasin...
Olen nähnyt kymmenissä turistikohteissa katusoittajia jotka ovat jopa levyttäneet laadukasta musiikkia.Kyllä katusoittajan pitää osata soittaa......myös Haminassa!
- Harmonikka
satunnainen kulkija kirjoitti:
Olen nähnyt kymmenissä turistikohteissa katusoittajia jotka ovat jopa levyttäneet laadukasta musiikkia.Kyllä katusoittajan pitää osata soittaa......myös Haminassa!
Ei Pärjää Mika H eikä Kalle K taidollisesti
heille.Ovat sen luokan ammattilaisia,että
ei muuta kun Ikaalisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al962345Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/221824Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1241592Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden161280- 821274
- 1271179
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka135909"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48898Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29827Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su80826