Uusi nimi tälle palstalle

Kyllä teitä riittää

Tämä palsta on hyvä esimerkki kaikenlaisista rakentamiseen liittyvistä typeristä kusymyksistä ja vasteuksista, älköön kukaan omaa taloa rakentava tai suunnitteleva luottako täällä velloviin tietoihin varmistakaa kaikki asiat useammalta rakennus-alan asiantuntijalta ja todelliessa rakennus työssä mukana olevilta.
Palstalle nimeksi rakennusalan tietäjät.

2

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimessä

      tee näin palsta.


      (toivottavasti kukaan ei tee mitään tältä palstalta saamiensa tietojen mukaan).

    • hauskaa =)

      Tämä on ihana keskustelupalsta,täältä saa niin paljon "ammatti" ihmisten neuvoja ja vielä ihan ilmaiseksi?

      Hehhheee... itse asiassa minä käyn täällä joskus synkkinä aikoina lueskelemassa näitä juttuja ja hetken päästä minulla ei ole enään yhtään omia murheita?

      Niin ovat hervottomia nämä täällä, parempia ovat kuin koululaisvitsit =)))))

      Kun on omat rakennuspuuhat jo onnellisesti takanapäin, niin näitä lukee ihan hervoton hymy naamalla!
      Tsemppiä vaan kaikille urakan aloittaville,vinkkinä vain että oikeaa tietoa kannattaa kysellä ihan jostain muualta ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      950
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe