kannattaako ostaa maski ja snorkkeli suomesta
vai paikanpäältä ? entä uimajalkineet ?
ostanko maskin ja snorkkelin "sharmista"
6
1567
Vastaukset
- maskin
ostimme Hurghadasta.Ovat kyllä halvempia kuin Suomessa.Lisäksi uimatossut huomattavasti halvempia kuin kotimaassa.Hinta riippu tietysti tinkimistaidoistasi.Pyytävät snorkkeli maski helposti 30 euroa mutta tinkimisen jälkeen hinta putoaa noin puoleen jopa allekin.Uimatossut maksavat noin 10 euroa.
Ja eikun merisiiliä,kaloja ja koralleja ihastelemaan. - Darw
Samaa kiinassa valmistettua tavaraa ne myyvät niin täällä kuin Egyptissäkin. Hinta vaan saattaa olla eri.
- egyptiinatar
itse ostin pari viikkoa sitten urheiluliikkeen alennusmyynnistä snorkkelin ja maskin.. yhteishinta taisi olla parin kympin luokkaa. Paikan päältäkin totta tosiaan saa, mutta itse halusin pelata varman päälle ja säästää tinkimiset..
- kuin sieltä
Meillä oli Suomesta ostetut snorklaussetit muksuille, toiselta hajos lasien takahihna, piti ostaa uusi. Hinta oli kova, liki sama kuin Suomessa, eikä putken päässä ollut sitä joustavaa osaa, jolla sen saa paremmin suuhun, eikä vanha putki käynyt uusiin laseihin.
Tsekkaa kesätarvikkeiden lopputarjoukset Suomessa, saatat yllättyä.- Darw
Viimeksi taisin sharmista saada sekä räpylät että maskin & snorkkelin ...15:llä eurolla? Ei ainakaan enempää maksettu tinkaamisen jälkeen. Pidemmässä käytössä maski osoittautui kyllä vähän isoksi mutta sopi sitten toiselle perheenjäsenelle jetsulleen.
Kun ei egyptiin vielä olla tänä vuonna matkattu ja kesäksi tarvitsin uuden niin piti sitten ostaa suomesta tarjouksesta 19.90 pelkkä maski. - maski ja snorkkeli kympillä
Darw kirjoitti:
Viimeksi taisin sharmista saada sekä räpylät että maskin & snorkkelin ...15:llä eurolla? Ei ainakaan enempää maksettu tinkaamisen jälkeen. Pidemmässä käytössä maski osoittautui kyllä vähän isoksi mutta sopi sitten toiselle perheenjäsenelle jetsulleen.
Kun ei egyptiin vielä olla tänä vuonna matkattu ja kesäksi tarvitsin uuden niin piti sitten ostaa suomesta tarjouksesta 19.90 pelkkä maski.se joka kesti vain 2 vuotta lapsilla, hotellissa Hurghadassa maksoi 14 euroa yhteensä, ja vanha parempi putki ei sit käyny siihen uuteen maskiin. Molemmat oli lapselle sopivaa kokoa, sekä Suomesta ostettu että egymaski, nyt se on kovassa käytössä ollu koko kesän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614197Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653429Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541788Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251647Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971422Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132924Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115824Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17791