Kissani (10 viikkoa vanha) on ruvennut pissaamaan alati. Käy tunnin aikana ainakin 20 kertaa pissalla eikä aina edes hiekkalaatikollaan. Maukuu ja kiertää etsien sopivaa pissapaikkaa. En ymmärrä mikä kissalla on, epäilen tulehdusta, koska nukkuukin huomattavasti enemmän kuin ennen päiväsaikaan. Onko muilla vastaavia kokomuksia?
Kissallani
hätä!
3338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mutta soitappa pikaiselti ell ja todennäköisesti joudut käyuttämään kissaa siellä. Varmaankin kyseessä on jotain vakavaa. :(
pissatulehdus. noin nuorilla ei vielä oo virtsakiteitä tai -kiviä, eli tulehdus siellä todennäköisesti on. kiikuta kissa lääkäriin, älä aikaile. hoitamattomana tulehdus voi viedä hengen. :/ noin pieni vielä menee äkkiä huonoksi, eli kipin kapin nyt lääkäriin.
Samaa mieltä, tulehdukselta kuulostaa.
Kiireesti vain eläinlääkäriin.