Löytyykö netistä tietoa suomalaisista naispsykopaateista? Wuornos tulee ekana mieleen, mutta ihan Suomessa asuneista?
Suomalaiset naispsykot
9
1871
Vastaukset
- Nimetön
sanna sillanpää
- tais olla
Sannahan on mieleltään sairas ja Niuvanniemiessä,
tarkoitin lähinnä ns. täydessä ymmärryksessä rikoksensa tehneitä naisia. - ihan täydessä
tais olla kirjoitti:
Sannahan on mieleltään sairas ja Niuvanniemiessä,
tarkoitin lähinnä ns. täydessä ymmärryksessä rikoksensa tehneitä naisia.ymmärryksessä, onko sellaista rikollista olemassakaan eiköhän ne kaikki ole hulluja.
- pois maailmasta
Oletteko koskaan käyneet katsomassa kehitysvammaisia ja koskaan hoitaneet vanhoja kehitysvammaisia ihmisiä?
Jo pienetkin lapset aiheuttavat niin kovaa tuskaa ja syyllisyyttä omasta terveydestä, että itku on herkässä - saati "vanhat parrat"!- laitonta..
Ei kukaan voi mennä päättämään, milloin toisen ihmisen elämä tulisi päättyä. Se on jossain muissa käsissä se asia.
- kärsii
lähinnä siksi että ne ei saa kunnollista hoitoa. Niitä vain makuutetaan huumattuina, koska se on niin halpaa.
- pitäs antaa
mutta kun on kuulemma varastellutkin, niin seuraa mielentilatutkimus, joku hoitolaitos, aikansa kusettaa tutkijoita, lopulta hirttää ittensä.Minäkin olisin hirttänyt itteni, mutta kun kuulin, että siinä menee paskat housuun, niin enpä enää etes suunnittele.Hirveetä, paskantas omiin housuihisa, yäk.
- pitäis tappaa?
Sittenpä niitä pois päiviltä pistettäviä joillekin riittäisi vaikka työuraksi asti tässä maassa. Kaikki vanhukset säälittää kun yksinään joutuvat dementoituneina vanhainkodeissa makaamaan vaipoissa, samoin kaikki kaltoinkohdellut lapset, vakaviin sairauksiin sairastuneet minkä tahansa ikäiset ihmiset, yksinäiset ja syrjäytyneet, vammautuneet ja vammaiset, lapset joita kukaan ei hoida kun äiti ja iskä ryyppää jne....
Ei kai nyt kuitenkaan voida ruveta ihmisiä tappamaan siksi että käy niitä niin sääliksi. Kyllähän sitä pitäis keksiä vähän muita konsteja heidän auttamiseksi.
Niin, ja olen ollut joskus useita vuosia työssä kehitysvammalaitoksessa, siellä missä on juuri ne vaikeimmin vammaiset. Sekä jo vanhoja että pieniä lapsiakin. Jonkun täytyy heidätkin hoitaa eikä jäädä vain säälimään. Mutta ei taida kaikista olla siihen työhön.
Ja eiköhän se pois tästä maailmasta laittaminen ole jonkun korkeamman tahon (yläkerran ukon?) hommia kuin jonkun hoitsun?
- todettiin
mielentilatutkimuksissa psykopaatiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1074662Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491514
- 361423
- 381236
- 141142
- 1591036
- 271028
- 6954