Soitin tänään ensimmäistä kertaaa Mirjalle ja minusta tämä näkijä oli kohdallani erittäin tarkka. Hän näki ystävättäreni vakavan sairauden ja ennusti paranemista. Kaverillani tosiaankin on syöpä. Toivottavasti näin kävisi.
Mirjalle onko kukaan muu soitellut
Tänään soittanut
142113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Soitin äsken Mirjalle ja aikaisempien kokemusten perusteella voin kyllä suositella. Hän ei yrittänyt pitkittää puhelua eikä miettinyt sanomisiaan kauan ja kuulosti ihan pätevältä. Sain paljon varmuutta minua "vaivanneeseen" asiaan ja nyt vaan odotellaan miten käy.. :)
Voi sinua Mirja.
Eikö ole muka mainos.
Kuka muu nyt viitsisi kirjoitta tuollaista ja miksi ? Kuka ja miksi ? Miettikää nyt vähän.
Omien mahdollisten asiakkaiden noin räikeä aliarviointi ei ole kyllä hyväksi bisnekselle.
Sinullahan piti olla paljon ihmisiä jonossa ja vaikka mitä mediamylläkkää tulossa.
Miksi ihmeessä sinun täytyy täällä roikkua ja kirjoitella noin tökeröitä mainoksia koko ajan.
Joko sinulla ovat loputkin asiakkaat kokonaan kaikoinneet ja paniikki iskenyt tai sitten olet harvinaisen ahne ihminen.
Kumpi ?
Kumpi ?
..ikävä kyllä taas. -nimimerkille
Olet harvinaisen idiootti. Mirja ei käy näillä palstoilla, johan se on sataan kertaan sanottu. Etkö ymmärrä tai käsitä asiaa. Mirja ei täällä roiku. Johan se pitää sinulle rautalangasta vääntää.
Kirjoitat, että Joko sinulla ovat loputkin asiakkaat kokonaan kaikoinneet ja paniikki iskenyt tai sitten olet harvinaisen ahne ihminen.
Mirja ei ole ahne, asiakkaita on niin paljon kuin hän jaksaa ottaa vastaan. Mirja on pyyteetön ihminen ja paniikkia hän ei tunne. Sinulla taitaa olla itselläsi paniikki. Sinä olet selvänäkijä, heikko sellainen, jolla ei ole asiakkaita. Nauran sinua. Buahahhahahhahahhah. Mene helvettiin.
Olen todella huolissani oikeinkirjoituksestasi. Mene erityisopettajan opetukseen. Ettei vaan sulla olisi mukautettu tausta, eli apukoulu... Heh.
...kirjoittaa tänne koska en ole yhtä kyyninen, itsekäs ja epäilevä ihminen kuin sinä. Miksi en voisi kehua jotain hyväksi kokemaani, sitävartenhan tämä palsta on olemassa. Se ei kai ole minulta pois jos kehuin tämän Mirjan ennustustaitoja, toivon hänelle paljon asiakkaita sillä myös ystävälleni hän tiesi tosi tarkasti!
Nämä vastaukset siihen "olettamuksen" että kysessä olisi taas Mirjan oma mainos ovat kyllä hyvin hauskoja lukea.
Niistä piirtyy esiin kuva melko yksinkertaisesta ja nopeasti raivon valtaan ajatuvasta ihmisestä joka on omassa kaavamaisuudessaan hyvin säälittävä.
Keinot argumentoida ovat luokkaa:
"Olet harvinaisen idiootti."
"Nauran sinua. Buahahhahahhahahhah. Mene helvettiin. "
"Mene erityisopettajan opetukseen. Ettei vaan sulla olisi mukautettu tausta, eli apukoulu... Heh. "
"...en ole yhtä kyyninen, itsekäs ja epäilevä ihminen kuin sinä."
Kenellä olisi syytä raivostua tällä tavoin, sitä sopii miettiä. Jos se on Mirjan ystävä niin millainen ihminen ystävystyy tällaisen kirjoittajan ja helvettiin toivottelijan kanssa. Mitä pahaa muuten on siinä, jos on erityisopetuksessa, miksi sitä halutaan käyttää loukkaamistarkoituksessa.
Hauskinta on kuitenkin se todellinen haitta mitä kirjoittaja tekee sille bisnekselle, jota ihan oikeasti kuvittelee edistävänsä.
Kyllä saa aika sinisilmäinen ja hyväuskoinen asiakas olla että tällaisen ryöpyttelyn ja viikkoja kestäneen naivin veivaamisen jälkeen haluaisi olla yhteydessä "enkeli-Mirjaan".
Oma puolustus menee aina samaan kaavaan ja jankuttamiseen sekä ennenkaikkea siihen miten Paavo Mirjaa vainoaa :D.
Jos vertaa tätä huitomista vaikka tapaan jolla Mandalatarot hoitaa markkinointiaan niin ero ja uskottavuus on aivan eri tasolla.
Mirja on todellakin persoona johon en haluaisi tutustua tai tulla riippuvaiseksi. En usko että tämän jälkeen kovin moni muukaan varsinkin kun paljon parempia vaihtoehtoja on tarjolla pilvin pimein.
Mirjan rakastaja raivoaa täällä taas: Mirja näki tarkasti... Sinä painu apukouluun... Mirja on lämmin... Sinä olet idiootti... Mirja näki lapsen syntymän... Sinä painu helvettiin... Mirja on pyyteetön... Paavo on rahanahne kusipää...
Aivan uudenlaista markkinointia. Julkaise siitä oppikirja. Niin pyyteettömästi tietenkin :D
Katsokaa Unil boikottiin kohtaa: siellä luvataan jo ko. henkilöstä 1000 euron paljastuspalkkio.
Mirja näki minulle asiat juuri oikein. Turhaan te häntä haukutte. Hyvä ja auttavainen näkijä ja mukavanoloinen rouva.
Rouvako Mirja?!?
En voi uskoa,ainakaan juttujen perusteella!?!
Ei kai se mikään neitsykäinen tyttönenkään ole, vai mitä luulit...
Niin etkös tässä aikaisemmin satuillut, että hänestä tulee sellainen lehtijuttukin, vai onko jo tullutkin. Voisitko Tellervo H tai mikä Lady Ess oletkin, että mistä lehdestä voisi etsiskellä? Tekniikan Maailmasta, Neuletyöt-lehdestä, Jallusta, Kallesta vai mistä.
Niin sullehan (ai niin ystävälle, koska itse jo vanha siihen) nähtiin myös, että seksisuhteen aloittamisesta noin yhdeksän kuukauden kuluttua syntyy lapsi vaikka ei ollut ennen suhteen aloittamista raskaana. Näkijä eri planeetalta tosiaan.
Mandalatarot kertoo edellisistä elämistä täysin huuhaata. En vertaisi häntä aitoon näkijään eli Mirjaan.
Lopeta Paavoilu. Sinut on tunnistettu. Olet Paavon lähipiiriä ja et oikein osaa kirjoittaa virallisen kieliasun mukaista tekstiä. Sinä herjaat itse Mirjaa ja silti peräänkuulutat täällä jotakin leidi ässää. Sulle pitäisi antaa selkäsauna ja pienet munasi kiertä rullalle.
ja tyytyväinen olin. Mukava rouva todellakin.
nykyisyyden se tiesi täsmälleen. Vastailin hänelle hymisten joten niistä hän ei ainakaan voinut mitään saada irti, mutta nappiin meni. Tulevaisuudesta en en osaa sitten sanoa.. sen näkee myöhemmin :D