Ruusuke autoon

hääauto

Sinooperin sivuilta ei löydy enää ohjetta ruusukkeen tekoon hääauton koristelua varten. Tietääkö kukaan, mistä löytyisi selvät ohjeet ? Sinooperia ei ole lähellä. Kiitos !

4

9087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rautalankaa...

      taittele nauhasta päällekkäin niin pitkiä pätkiä kuin haluat, esi. kokonaisleveys 30-40cm ja niin monta kerrosta kuin haluat, mitä enemmän sen runsaammalta näyttää ja lopuksi, rautalankaa nauha nioun keskelle ja kiristät niin siinä sulle ruusuke ja jätä rautalangan päät tarpeeksi pitkiksi niin saaat sen autoon kiinni esim. maskiin.

      t. yks häähörhö

    • twice

      mene kirjastoon tutkimaan askartelukirjoja, sieltä löytyy

    • tössö

      Edullisin ja helpoin ratkaisu on kun menet kukkakauppaan ja pyydät tekemään näyttävän rusetin leveästä lastunauhasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      81
      5330
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      74
      4709
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      131
      4650
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2077
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      96
      1700
    6. 99
      1607
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      258
      1498
    8. 349
      1197
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      57
      1022
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1001
    Aihe