Mikael Jungner & Maria Matthes

Sammakko ja prinsessa, huh huh... money talk, vai mitä muuta tästä voisi sanoa?
92153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hyppää varjosi yli ja opi iloitsemaan toisten onnesta. Itse olet ilmeisesti päättänyt hapattaa elämäsi negatiivisilla asioilla!

Minä tulen oikein iloiselle mielelle, kun näen aitoa rakkautta! Siksi olen sitä varmaan päässyt kokemaankin?

Äänestä
  • Hehkuttaa lehtien palstoilla, saadakseen muut vakuuttumaan.Että on ihmeellistä kun on rakastunut ihan kuin muut ei olisi koskaan moista kokeneet saati nähneet.

    Itse myös rakastunut edelleen omaan mieheen parin vuosikymmenen takaa jo.Kyllä se rakkaus on siellä arjessa jos on eikä tarvitse muita vakuutella siitä, tämä on mielipiteeni.

    Mutta jukkujen täytyy yhteenmenot ja erot kaikki ainutlaatuisina kerrotaan moneen eri otteeseen.
    Ihan ilman kateutta saavat olla rakastuneita...

    Äänestä

Naisten kanssa oleminen on aivan yliarvostettua. Menkööt naimisiin, jollei ensimmäisellä kerralla ottanut opikseen. Mitä sitä lehmää ostamaa, jos haluaa lasin maitoa.

Äänestä

noinpa siinä tais käydä, iso lompakko ja korkea palli saavat miehen kuin miehen näyttämään hyvältä

Äänestä
  • julkisuudessa työskentelevät sais rakastua?? Ja miksi pitäis olla helvetin komea mies, ennen kuin sais kauniin naisen.
    Naisena mun on pakko sanoa, että kyllä mua kiinnostaa osaavat,älykkäät ja charmikkaat miehet paljon enemmän, kuin "komeat".

    Ja mä en usko, että YLEN palkat on kummoisia, että jos tyyppi olis rahan perässä, niin olis varmaan ihan toisen alan ihminen kainalossa.

    Äänestä

  • hgaodgh kirjoitti:

    julkisuudessa työskentelevät sais rakastua?? Ja miksi pitäis olla helvetin komea mies, ennen kuin sais kauniin naisen.
    Naisena mun on pakko sanoa, että kyllä mua kiinnostaa osaavat,älykkäät ja charmikkaat miehet paljon enemmän, kuin "komeat".

    Ja mä en usko, että YLEN palkat on kummoisia, että jos tyyppi olis rahan perässä, niin olis varmaan ihan toisen alan ihminen kainalossa.

    "Puolessa välissä vuotta Ylen toimitusjohtajaksi nimitetty Mikael Jungner sai palkkaa yli 170 000 euroa". Eihän tuo ole "kuin" reilut 14 000€ kuussa

    Äänestä

kademielinen kansa on puhunut, että rahalla saa, mutta kyllä se niin on, että ei sillä rahalla pitkälle pötkitä. Miehen älykkyys, keskustelutaidot ja herkkyys ovat niitä taitoja, joilla naisen sydän "lannistetaan".

Oikein onnellisia päiviä ja pitkään minä ainakin toivon tälle parille. Kyllä ne minun silmissäni aidosti rakastuneilta näyttävät.

Äänestä
  • Poikamaisen charmikas älykkö ja viehättävä nainen ovat kaunista katseltavaa.

    Paljon onnellisia yhteisiä vuosia!

    Äänestä

  • ..hyvä yhdistelmä! kirjoitti:

    Poikamaisen charmikas älykkö ja viehättävä nainen ovat kaunista katseltavaa.

    Paljon onnellisia yhteisiä vuosia!

    jungerista en pidä, koska se on demari ja muutenkin. En tajua mitä se nainen siinä miehessä näkee? Rahaa/julkkis bailuja???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aapo2 kirjoitti:

Sammakko ja prinsessa, huh huh... money talk, vai mitä muuta tästä voisi sanoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu