Olen tässä muutamana perättäisenä päivänä laittanut suomi 24:n hakuun sanan työvaliokunta. Esimmäisenä päivänä oli reippaasti yli 300 osumaa. Toisenä päivänä n. 150. Nyt äsken löytyi enää reilu sata. Outo ilmiö.
Työvaliokunta katoaa suomi24:stä
metaskeema
111582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
rekisteröimätön nimimerkki ja aivan laillinen s24-sääntöjen mukaan; ilmeisimmin opea on opetettu jostain ylempää!?
takaisin, koska nyt oli 234 kpl.
Rajasin muut keskustelut pois. Mikään SRK:n hakkeri ei siis ole palautellut viestejä. Viimeisin lukema oli 117.
http://keskustelu.suomi24.fi/servlets/search?start=0&advanced=1&all_words=ty%F6valiokunta&some_words=&exclude_words=&exact_words=&conference=vanhoillislestadiolaisuus&poster=&sort=relevance&search_interval=fixed_interval&fixed_interval_time=0&sd=01&sm=01&sy=2007&ed=17&em=8&ey=2007&hpp=25
palauttaneet takaisin osan, koska nyt on 234 kpl.
Viestini ei ole ilmestynyt ketjuun, mutta näkyy kyllä kellonaikana. Sama ilmiö näkyy vaivaavan useita ketjuja: klo 20 jälkeiset viestit eivät juuri ole päässeet näkyviin muuten kuin kellonaikana sisällysluettelossa.
Hakkerien työpöydällä on ilmeisesti paljon käsittelyn alaista tavaraa.
kateissa ollut viestini ilmaantui.
Mielenkiintoista. Ja kaikki menee sen tiliin, että "tekniikka tökkii".
"SRK:n hakkerit", kateissa ollut klo 21.06 kirjoittamani viesti tuli näkyviin.
Nyt tämä klo 23.03 kirjoittamani viesti on piilossa jollakin desktopilla työn alla. Joku toimii todella reaaliajassa. Mutta miksi?
kuka minä olen.
viestin ja yritän lähettää , sanotaan , että olet jo lähettänyt tällaisen, vaikka se ei ole totta. Joskus ei näy kun vasta myöhemmin jokin viesti. Kai se tekniikkakin joskus pettää.
tapahtuu alvariinsa. Mutta se mitä minä koin eilisiltana, ei ole kyllä "tekniikan tökkimistä". Ellei sitten hakkerointikin ole sitä.
On tosiaan kirjotellut tänne muutamana päivänä - taitaa olla pimeänäkin aikana jutuista päätellen:
http://keskustelu.suomi24.fi/servlets/search?start=0&advanced=1&all_words=&some_words=&exclude_words=&exact_words=&conference=&poster=metaskeema&sort=relevance&search_interval=fixed_interval&fixed_interval_time=0
En viitsinyt lainkaan vilkaista viestien sisältöä, koska en muista niiden olleen koskaan kovin kaksisia. Mielenkiintosinta on ollut urkumusiikkilinkit.
http://keskustelu.suomi24.fi/servlets/search?start=0&advanced=1&all_words=&some_words=&exclude_words=&exact_words=&conference=&poster=p+%E4+i+v+%E4+p+e+r+h+o+n+e+n&sort=relevance&search_interval=fixed_interval&fixed_interval_time=0&sd=01&sm=01&sy=2007&ed=17&em=8&ey=2007&hpp=25