Tervehdys,
Te kaikki filippiinien matkaajat voitte varmaan kertoa halvimmat tiet Filippiineille, joko Manilaan tai Cebuun.
Ajankohta olisi varmaan Tammi-Helmikuu... Miten on hotellien saatavuus siihen aikaan vasta paikan päällä?
Kiitoksia etukäteen!
Manila/Cebu tammikuussa
13
4868
Vastaukset
- Eve-68
http://www.odenresor.se/
Lento Bangkokiin tai Hong-Kongiin, ja siitä Cebu airlines Manilaan. Jos vaan lykästää...- olikaan firma
Cebupacificair?
Filppareilla on ongelma, että toisen nimelle maksettu luottokortilla maks lippu ei käy, jos asianomaisella ei ole esittää korttia.
cebupacificair ei enää kelpuuta luottokorttia nettiostossa. matkatoimistosta suomesta lippua ei saa. - kyllä käy
olikaan firma kirjoitti:
Cebupacificair?
Filppareilla on ongelma, että toisen nimelle maksettu luottokortilla maks lippu ei käy, jos asianomaisella ei ole esittää korttia.
cebupacificair ei enää kelpuuta luottokorttia nettiostossa. matkatoimistosta suomesta lippua ei saa.Milläs ne netti ostokset sit maksetan jos ei luottokortilla.http://www.cebupacificair.com/
- ota selvää
kyllä käy kirjoitti:
Milläs ne netti ostokset sit maksetan jos ei luottokortilla.http://www.cebupacificair.com/
mitä siinä hopiset. luottokortti ei käy nettiostaessa lippua cebupacificille.
tyttöystäväni lensi manilassa hotellista illalla ulos, vaikka oli maksettu hotelli luottokortillani suomesta käsin. ensin luvattiin, mutta illalla heitettiin. - Cebulle 02/08
Finskillä pääsee Hong Kongiin ja sieltä eestaas Cebulle 280 €/3 hkl. Ostin liput eilen, eikä mitään nettiostos/luottokorttiongelmia!
Onko jollain tietoa/suosituksia idyllisistä rantakohteista Cebun ympäristössä tai lähisaarilla, jollei harrasta sukellusta? - Sabang
Cebulle 02/08 kirjoitti:
Finskillä pääsee Hong Kongiin ja sieltä eestaas Cebulle 280 €/3 hkl. Ostin liput eilen, eikä mitään nettiostos/luottokorttiongelmia!
Onko jollain tietoa/suosituksia idyllisistä rantakohteista Cebun ympäristössä tai lähisaarilla, jollei harrasta sukellusta?Cebussahan on tuo Mactan Island jossa myös sijaitsee tuo kansainvälinen lentokenttä. Siellä on eritasoisia hotelleita ja rantoja. Ihan Shangri-La;sta alaspäin. Sitten Mactania vastapäätä tuo Olango island jossa on kai resorteja.Ja sitten hieman eksoottisempaa ja ehkä idyllisempää Bantayan Island pohjoisessa kait noín 6 tunnin bussi matkan ja 2 tunnin venematkan päässä. En ole itse käynyt mutta olen kuullut paljon positivista aikoinaan kun asuin jonkin aikaa Mactan Islandilla. Eikä Bohol ja sen suklaa vuoretkaan kaukana ole. Kyllä kai noista Bantayania ja Boholia luukuun ottamatta on idyyli kaukana.
- menossa
Terve, joko olet matkat varannut ja mitä kautta olet lentämässä Manilaan?
- wessis
täältä saat halvat liput n650 750 e yleensä kahdella koneenvaihdolla ja lähtöselvitykset pitää hoitaa itse vinkkinä mene abudabin kautta jossa koneen vaihdossa menee yli 12h saat lentokenttä hotellista huoneen ja syömiset ilmaiseksi , katkaisee pitkän lennon mukavasti jolloin voi käydä suihkussa syödä ja levätä hyvin.
- let me lauggghhh
siis intiakeskuksesta.
Onnea sulle... onneks on e-liput
käytössä myös Qatarilla ja Etihadilla.
- repo75
Mä olen aina ostanut lentoliput filppareille thaimaasta jossa ne on ihan ilmaisia nettihintoihin verrattuna! viimeks maksoin menopaluusta bangkok-manila 2500 bahtia tietenkin lentokenttäverot!
- Steffo
Millä lentoyhtiöllä olet lentänyt Bangkokista Manillaan? Mistä ostit liput?
- kari-65
tämä taitaa olla aika uus halpis yhtiö www.oasishongkong.com Lentää Lontoosta-Hong Kong:iin,halvimmillaan n,130 puntaa meno,ja sit honkkarista joku jatko manilaan/cebuun,ite lähössä vuodenvaihteessa
- Steffo
Qatarairways (.com)on aloittanut yhdenvälilaskun lennot (18 tuntia/suunta) Tukholmasta Manillaan. 4 kertaa viikossa. Hinnat 6800 SEK ja ylöspäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155