Voi pysähtyä kuvittelemaan ilman sarvia ja hampaita millaista elämä olisi, jos olisikin lähtenyt sen rikkaan pojan matkaan, jonka vanhemmilla oli puutarhuri – mutta pojalla orastivat vakavat mielenterveysongelmat. Tai jos olisikin tullut paksuksi sille kondomia karttavalle jo 18-vuotiaana alkoholisoituneelle ammattikoulupudokkaalle? Monelle olisi mahdollista niin moni elämä, joten miksi katsoa ketään alas tai ylös.
http://blogit.hs.fi/rosa/?ref=msn
ETTÄ SELLASTA. JA NYT SIT SIMO. JAA TAITAA MERILÄISEN MIELESTÄ AMIS PUDOKKAAT OLLA HUONOMPIA IHMISIÄ KUIN HE, SIMO ,FRANS JA FRANGEEN.
http://blogit.hs.fi/rosa/?ref=msn
ETTÄ SELLASTA. JA NYT SIT SIMO. JAA TAITAA MERILÄISEN MIELESTÄ AMIS PUDOKKAAT OLLA HUONOMPIA IHMISIÄ KUIN HE, SIMO ,FRANS JA FRANGEEN.
Vastaukset 18
Vanhimmat
lukea, että akka on levitellyt revaansa luuserille, ja vielä antanut paljaalla panna.
simo joskus sano että kaljuntuvalle rillipäälle auttaa oma tv-ohjelma naisten saannissa.
no en oo kade, vaikka ei olekkaan omaa tv -ohjelmaa tai edes akkaa.
vittu maistuu hyvälle, vai miten se meni. hyi saatana kuukautinen perse.
mutta oliko Rosa siinä vaiheessa kertonut huoraamisistaan?
Taidat itse olla edelleen neitsyt!?!?!
XD
liittyy???
Kirjoituksen tuo kohta on täysin yleiseen sävyyn kirjoitettu eli ei tarkoita, että olisi omakohtainen kokemus.
Simolle välttää
Miten niin yleiseen sävyyn? Ei varmasti ole normaalia että amis pudokkaat on alkoholisteja 18 -vuotiaana ja tai että jollain puutarhuri suomessa ja kärsii mielenterveys ongelmista.
Aika railakkaasti simokin tempereen baareissa on viihtynyt vikonloppusin, mitenköhän on nyt kun tuli se lapsi.
Voisi todeta tästä yhdistelmästä Meriläinen/Frangen. Kuka muuten on Rosa Meriläinen? kansanedustajahan hän ei enää taida olla, vai onko?
Itse en pidä kummastakaan ihmisestä. Jos heitä pitäisi analysoida fyysisellä tasolla niin kolmella adjektiivilla hajuttomat-mauttomat-värittömät.
Jotenkin ironista, fyysisellä tasolla mitattuna vielä,kun näen Rosa Meriläisen kuvan, mieleeni tulee se Albertinkadun ampumaradan surmaaja, Sanna Sillanpää.
Meriläinen ei asettunut ehdolle edes viime vaaleissa. Taisi olla se kannabis kohu ja siitä johtuva burn out ja sairasloma niin kova koittelemus.
tosin tiedän miltä tuntuu, muakin on työpaikka kiusattu pilven poltosta, ne on muka huumeita.
Tekstisi alussa kysyt "Kuka muuten on Rosa Meriläinen" ja heti seuraavassa kappaleessa kerrot, että et pidä hänestä.
Koetapa nyt ensin päättää tiedätkö/tunnetko kyseisen julkisuuden henkilön ennenkuin lähdet häntä julkisesti arvostelemaan. Nyt et ole kuin antanut itsestäsi hölmön kuvan :)
Harvoin säälin ihmisiä mutta Simoa säälin
hikkasen. Ehkä hänenlle olisi löytynyt jotain ?
oli sillä joku nainen ennen meriläistä. siis oli.
säälisit ennemmin mua, mitä sä sitä rikasta säälit...
ei pidän minään ihmisiä jotka elättävät itsensä. Roosa itse on pummmi joka elää lapsilisillä ja perhetuilla.
Vihreät ovat elitistinen snobijoukko joka ei ymmärrä että yrittämisestä (oikeasta) ja työnteosta syntyvät veroeurot joilla viherpiipertäjät sitten voivat elää ja litkiä valkkaria ja arvostella paskaduuneja.
... puhumattakaan "ammattikoulupudokkaitten" alkoholinkäytön ja "rikkaan perheen pojan" mielenterveyden arvostelusta.
Ei erilaisten päihteiden runsaskaan käyttö ole Meriläinen-Frangen- perheelle millään tavoin vierasta, eikä Rosan oma käytös edes "selvin" päin ole ikinä vaikuttanut mitenkään tasapainoiselta -- eiköhän hän kaiken lisäksi ollut nuppinsa takia lomalla kansanedustajan hommistakin?
Mikä rahastus kirjoittaa kirja omasta lapsesta. Voi että sanon minä. Sillä kirjalla sit kustannetaan sen kersan elämä seuraavat 5 vuotta eteenpäin. voi että .
noita jotka lapsistaan tai vanhemmistaan kirjoittaa? Esim. yksi Kalle-kirja tulee nyt ensimmäisenä mieleen :)
john lennon kirjotti biisin kun lapsi synty..ihmeellinen ihmeellinen lapsi...joo helppo rahastus joo.