Elikkä sain labrat, ALAT 340, ASAT 310, täysstoppi nyt päällä. Seuraava käynti kk:n päästä. Onko kaikki lopullisesti pilattu vai voiko maksa toipuä itestään kun nyt lopettaa, siis kokonaan? Kokemusta? Tietoa?
Maksavauriosta
Mies40
6751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mulla oli 120 ja tunnen yhen naisen jolla on 3000:P
Ei ole varmaan mitään pilattu, paa täysstoppi päälle niin kyllä se siitä tokenee. Toinen niistä arvoista on vissiin pitkäaikainen eli se tulee hitaasti alas. Mutta tulee sekin. Siin on vaan se, että jos nyt otat vähänki niin ne pamahtaa taas ylös. Eli stoppia vaan nyt.
terveys ei ole kaupan,lopeta ellet halua kirroosia-
ja pelästytti kaameesti, kun ne otettiin ihan rutiinitarkastuksessa. Alat oli 157 ja Asat jotain 120. Myös Gt otettiin (mittaa juuri alkoholin määrää veressä) ja se oli 110.
Naisten yläraja siinä 50.
Lääkäri sanoi, että kun lopetat, maksa palautuu noin kuukaudessa. Ja niin kans kävi.
Joten vain mehua ja limua - niin arvot laskee, voit olla varma. Ja sait "hyvän" pelästyksen ajoissa...
Suurkiitos! Ainakin joku otti vakavasti. Suuri tiedon tarve on nyt.
hyvän mielen - kun saatoin olla oikeesti avuksi! Ja TOTTA puhuin!!!!