Olisiko jollakin kokemusta selkämenosuuntaan olevan turvaistuimen kiinnityksestä keskimmäiselle penkkiriville? Lähinnä ongelmana mihin "etuliinat" tai miksi niitä kiristysvöitä nyt kutsutaankaan.
Autossahan on esimerkillisesti isofix paikat ja kaukalon kanssa ei ole ollut mitään ongelmaa. Myöhemmin siirtäessämme lapsen kasvot menosuuntaan on tarkoitus laittaa hänet esim Maxi Cosin Priorifixiin.
Miten olette kiinnityksen tehneet selkämenosuuntaan tuolille (esim Mobi)? Etupenkin kiskoihin ei tunnu saavan kiinni. Kovinkaan perusteellisesti en ole vielä asiaan perehtynyt. Turvaistuin myyjä vaan ihmetteli erikoista etupenkin kiskotusta.
Turvaistuimen kiinnitys C4 Picasso (selkämenosuuntaan)
sal
1
558
Vastaukset
- vaan
Meillä vasta Picasso ensi viikolla luovutuksessa, mutta ainakin Aktan istuin tulee vöillä kiinni edestä. Etuvyöt yhteen lenkistä ja koko pitkä systeemi selkänojan etupuolelta istuinosan ali eteen ja kiinni,avot.On toiminut Xantian etupenkillä ja nykyisin Voyagerin keskipenkeillä. Toiminee siis myös Pican erillisillä keskipenkeillä, mutta tiistainahan tuo tulee kokeiltua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961886- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693