Olisiko heittää linkkiä netissä?
Miten auto saksasta?
Kirk Astuja
71141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
meet sinne ja ostat , ookko tyhmä vai rahaton
En kumpaakaan, siis vain menen sinne ja auto tipahtaa syliini? Onpas helppoa??
Ei se noin yksinkertaista sentään ole.
Ensin etsit auton vaikka mobile.de:stä, sitten painut Superfastilla Saksaan ja ostat sen. Sitten tulet autosi kanssa tänne takaisin Suomeen, maksat verot, katsastat ja rekisteröit. Se on sitten melkein siinä.
Jonkin aikaa sitten harkitsin neliveto-Subaru-farmarin tuomista, mutta homma kaatui kun rahat ei riittäneet. Oli isokin linkkikokoelma, mutta se taitaa olla nyt hukassa.
Oletkos niin tyhmä ettet itse osaa etsiä? Voi mikä hölmö.
Tämä kannattaa käydä katsomassa. Rehellinen perheyritys ja kohtuuhinnat. Itse olen tuonut kaksi Mersua tätä kautta ja pystyn suosittelemaan.
http://www.mwheels.com
http://www.yleisavain.com/import/ vaikka tosta.
Esnimmäinen kysymys myyjälle on osaako hän enlangtia, siis jos et itse osaa saksaa. Jos, ja yleensä osaavat ainakin vähänkin nuoremmat, anna myyjän hoitaa paperisota, sen he tekevät mielelläään. Itse tein näin ja seuraavana päivänä oli autossa tullikilvet paikoillaan ja eikun kohti Rostockia. Paperisota Hangon tullissa kesti viisi minuuttia noin tunnin jonotuksen jälkeen.
Laiva täynnä loistoautoja, pääosa Venäjälle meneviä.