E-pillereitä näppyihin

Siis mulla rinnassa selässä näppyjä. Ja kasvoissa aika paljon mustapäitä. Voisko e-pillereistä löytyä apu. Ja menenkö terveyskeskukseen vai ihotautilääkärille valittamaan.
1369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Monille e-pillereistä tosiaan on hyötyä. Itselläni oli juuri aknen takia e-kuuri puolisen vuotta, mutta ei kyllä auttanut yhtään. Minulla oli vielä korkeahormoniset pillerit, mutta tuloksia ei vain näkynyt. Nyt syön Roaa, ja se on auttanut hieman :) Jos tarvitset e-pillerit muutenkin, niin sitten kannattaa kokeilla. Jos et, kokeile mielummin vaikka tetralysaalia. Varaa aika ihotautilääkärille ja keskustele tarpeistasi ja aknen laadusta :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jelppikää kirjoitti:

Siis mulla rinnassa selässä näppyjä. Ja kasvoissa aika paljon mustapäitä. Voisko e-pillereistä löytyä apu. Ja menenkö terveyskeskukseen vai ihotautilääkärille valittamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu