Kelpaako Virossa maksuvälineenä ruplat?
Kelpaako ruplat
9
1136
Vastaukset
- Virossakäynyt...
Vaihda ruplat ensin Viron kruunuiksi, sitten kelpaa...
- jenkkien dollaritkaan
Euro on suuri vahva valuutta, sitä ottavat vastaan.
- Anus Mundi
Sinun pitää vain ajoittaa ostoksesi yms. vuosien 1945-91 väliselle ajalle. Neuvostoliiton rupla oli virallinen valuutta. Eikun aikakonetta rakentamaan.
- Matkailija_1111
Anus Mundi kirjoitti:
Sinun pitää vain ajoittaa ostoksesi yms. vuosien 1945-91 väliselle ajalle. Neuvostoliiton rupla oli virallinen valuutta. Eikun aikakonetta rakentamaan.
Eikö Viro kuulu enää Neuvostoliittoon?
- Poro Tallinnasta
Matkailija_1111 kirjoitti:
Eikö Viro kuulu enää Neuvostoliittoon?
tulevien pitkien syysiltojen ratoksi: voiko kuulua johonkin, jota ei ole olemassa? Kun keksit vastauksen, älä vahingossakaan kerro kenellekään!:)
- Matkailija_11111
Poro Tallinnasta kirjoitti:
tulevien pitkien syysiltojen ratoksi: voiko kuulua johonkin, jota ei ole olemassa? Kun keksit vastauksen, älä vahingossakaan kerro kenellekään!:)
Hyvä, että edes joku ymmärsi alkuperäisen kysymyksen teoreettisen luonteen.
Kysymyshän ei ole siitä voiko maksaa ruplilla tai onko NL olemassa... - olet_
Matkailija_11111 kirjoitti:
Hyvä, että edes joku ymmärsi alkuperäisen kysymyksen teoreettisen luonteen.
Kysymyshän ei ole siitä voiko maksaa ruplilla tai onko NL olemassa...sarjassasi kolumbuksen sukua.
No, tosielämässä jäätelömyyjäkyvyt eivät edellytä jäätelönmyyntiin.
- lat
Ei Eestissä finnin euroruplat käy, meillä on Eestin kruunu. Halpa ruplan vaihtopaikka on vanhankaupunkin alussa.
- Jotkut tyhtmät
Jotkut tyhmät jopa vastaili tähän... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2482451Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151561Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141459Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3731324Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t241083Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun151039Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist181957Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19846- 75803
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.62801