elikkäs viroon ollaan menossa pe-su... kannattaako/uskaltaako siellä baareihin lähteä? :D
kannattaako mennä baariin?
neitonen87
132317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei enää edullista = kannattavaa baaripaukut
http://www.mtv3.fi/matkailu/arkisto.shtml?14737
http://www.piletilevi.ee/?lang=eng
http://www.viroinfo.com/index.php?section=4&dowhat=showresults&queryget=77:0:0::
http://www.sossi.ee/inglis/info.htm
yöklupid
http://www.tourism.tallinn.ee/eng/fpage/events/newwin-place/id-74201
http://www.guitarsafari.ee/
http://www.guitarsafari.ee/
http://www.viroweb.com/tallinna/viro.asp?ID=yökerho&luokka=viihde
baarit
http://www.balticguide.ee/index.php/s1?s=1&n=84&a=3506
http://www.helsinki.fi/lehdet/yolehti/1998_11B/tallinna.html
Vai muualle Viroon sitä olkaankin menoos ?
ei kannata mennä jos haluaa röökata.
Keskustan paikat on usein suht kalliita ja hinnat pyörii Helsingin tuntumassa - etenkin kun kotimaassa on usein helpompaa valkata ne edulliset, mutta silti kivat paikat.
Toisaalta ne kerrat kun tuolla on baareissa ollut niin on ollut varsin kivaa.
Minkälainen hintataso tartossa? ja uskaltaako siellä käydä baarissa?
..intaan tarton baarien hintatasolla uskallusta vaatii lähteä "parille oluelle", koska, näiden parin jälkeen, jos katsot lompakkoon, huomaat, että hintataso on tallinnaa paljon halvempi, tulee otettua vielä pari jne. On suuri vaara juoda itsensä humalaan.
Yliopistolle päin keskustasta, sinne ylämäkeen, on sellainen riihiteemainen kakskerroksinen paikka, siellä täytyy käydä uudelleen. Nimi vain on unohtunut, ehkä joku tietää.
Kiitoksia yllä olevista vielä kerran :) nyt sitten omia kokemuksia jos jollakin on niin niitä kaipailisin... onko joku käynyt viru hotellin omassa yökerhossa?
Sisäänpääsymaksu yllätti mutta muuten meno oli mukavaa, musiikki sellaista vanhempaakin tanssittavaa diskoa ei pelkkää jumputusta joten itse todella viihdyin. Erityisen hyvää oli salmiakkikossu viilennetystä snapsilasista ;)
Paljon "maanmiehiäsi" Amigo on ok, minä viimeisenä sinne menisin. Onhan baareja Hollywood, Venus, Terrarium, Parliament, Olympia, Sossi(vanhemille), Kannu pub, kannattaa seikkailla ja on turvallista, kun ei leveile rahoillaan..
Asuin tuossa kaksi vuotta sitten Tallinnassa kuukauden ja kiertelin kyllä kaikki mahdolliset baarit, eikä kertaakaan tullut mitään "ihmeellisiä tilanteita", että älä pelkää turhaan. Mutta varovainen kehotan silti olemaan, ei pidä antaa kenenkään tarjota mitään eikä jättää lasiaan vahtimatta. Ei se sen kummoisempi kaupunki nykypäivänä ole kuin Helsinkikään, ja jos ruetaan siitä kiistelemään, niin sanon vaan että joka paikasta löytyy nykyisin kaikenlaisia hulluja. JA R.I.F.F on mielettömän hyvä paikka! Sinne kannattaa mennä!
Vedä vaan koomat kotona !
no ei herranjumala. kuulin että ainakin yhelle oli laitettu drinkkiin lasinsiruja! ja sitten jollekin oli laitettu jotain tyrmäytippojen tapaista sillä tavalla ettei se edes itse omilla jaloillaan päässyt viru hotellille. elikkäs kantsii vaan mennä Viru keskuksen amarilloon. nii ja vetää tietty perseet.
Olin A-luokan matkalla tallinnassa. Vanhasta B-luokan matkoista tottuneena menin tällässeen juures ja tomaatti ravintolaan syöskentelemään.
Tilauksen vastaanotti blondiksi värjätty mustapää, otin sitten tämän tavallisen vege-annoksen.
Laskua tilaillessani mustapääblondi alkoi ehdotella olutvalikoimansa, että tälläinen punane olut on nyt cool.
Kysyin tuosta oluesta, että eikö sekin tehdä puhtaista viljatuotteista, blondi vakuutti asian näin olevan, tilasin litran, siellä paikassa on isot annokset, join ne ja hyvää oli.
Koska tälläistä ohrajuomaa (itusista tehtyä) ei suomessa ollut tullut maistettua, varmaan se meni ns. päähän.
Sitten seuraa muistikatkoksia, tondin kasarmien tellingit muistan, kahdeksannessa kerroksessa asun, sen tiedän..