kutakuinkin täynnä täysin tipatonna. Hyvin meni kesä näin ilman viinaksia. Olen käynyt jopa baareissa ja festareilla ja yhtään mitään ei ole tarvinnut juoda. On oikeesti ollut kaksin kerroin hauskempaa!!! Suosittelen
Se olisi sitten 2kk
rairairaitis
3399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itselläni tulee tiistaina kolme viikkoa raittiutta täyteen. Kunpa itsekin oppisin nauttimaan elämästä selvinpäin. Toki moni asia on selvinpäin paremmin ja ''ihan jees'', mutta hauskanpito ilman viinaa tuntuu kyllä vielä rehellisesti sanottuna mahdottomalta.
Niin minäkin tapasin ajatella että hauskuus ilman viinaa on teeskentelyä kunnes tajusin että käytin vain kaikkia "hauskoja" hetkiä tekosyynä juomiselle. Nyt yritän tosissani oppia että se hauskuus on löydyttävä muualta kuin pullosta. Eli jos esim. festari ilman viinaa ei ole hauskaa se tarkoittaa sitä että se on sama opettaa koko festari kun sitä on harrastanut ihan väärästä systä. Onneki kuitenkin huomasin että moni juttu selvinpäinkin on ihan mukavaa ja ne hommat jotka eivät oleet hauskoja olen sitten jättänyt kokonaan pois.
Aurinkoisia☼ päiviä jatkossakin.
Nostan sinulle maljanψ.
Kaksi kuukautta on erinomainen saavutus☺.
-Meidän on opittava olemaan itsemme parhaita ystäviä, koska lankeamme liian helposti olemaan itsemme pahimpia vihollisia.
אָﭴﭴﭴאָ
Roderick Thorp