kala -miehen seksuaalisuus?

kauris naikkonen

kertokaapa, kokemuksien/horoskooppi -kirjojen perusteella kalojen seksuaalisuudesta? Millaisia sängyssä, mistä innostuvat, mistä eivät pidä?

12

8178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalamieheni

      on aika laiskan letkeä sängyssä, haluaa seksiä aika usein, mutta ei halua tyydyttää naistaan. Tai se raasu luulee, et pelkkä penis riittää...Ei ole myöskään mitenkään spontaani ja ei halua mitään erikoista sängyssä. Lähetyssaarnaaja asento riittää. Mieheni on kyllä jo 45 v. että sekin voi vaikuttaa asiaan...

    • Pami69

      Mulla on kokemusta kalamiehen seksuaalisuudesta. Ollaan kumpikin Kaloja ja hyvin menee sängyssä. Kalamies ajattelee naistaan ja miten toisella on hyvä olla..ja on muuten kekseliäisyyttä tarpeeksi.

      • kalamies,

        yli 100 kiloinen, olen sängyssäkin iloinen. Kalamies on aidoimmillaan silloin,kun hän paljastaa hellät tunteensa. Myös kaikki,mitä hän on kuullut tai sanonut tuntellisena ja herkkänä ollessaan, painautuu mielen sopukoihin eikä sieltä lähde kuin kulumalla.


    • raju,

      siinä voi mennä touhuissa taju.
      Kauan aina kestää,
      pyytää yhä vain lisää.
      Taitaa temput monet,
      tietää naisen onneen ovet.
      Kutittaa päältä kaunista ihoa,
      sisältä herkkiä kohtia.
      Pyydät lisää vauhtia,
      olet hänen silmiin jo lumoutuneena.
      Innostuu luonnollisesta naisesta,
      ei meikkejä tai teatteria.
      Ei pelästy suurista tai pienistä,
      ehdottaa voit jos enemmän osaat keksiä.
      Jalkasi harvoin koskettavat enää maata,
      kalamiehen olet tainnut silloin tavata.
      Tie onneen löytyy raittiin kalamiehen luota,
      siihen voi melkein takuun kirjoitella.

    • tietää(N)

      No se on semmosia pervoja haaveilijoita, eli sängyssä voipi olla hyvinkin kiksiä, jos sinne asti ikinä PÄÄSTÄÄN siltä alituiselta HAAVEILULTA...!

    • Siinäpä vasta mielenkiintoinen kysymys.. Itse olen kalamiehen morsian ja täytyypä sanoa,että mielikuvitusta ei ainakaan puutu kalojen seksileikeistä!Kalamiehet tykkäävät kokeilla kaikkea uutta.Oma-aloitteisuus on in ! Ehkä kalamiehet saattavat joskus odottaa seksipartneriltaan aika paljon,joskus jopa liikaakin.. Kun olet vain huomaavainen ja kuiskit helliä sanoja kalamiehesi korvaan,niin luulempa, että hän tulee tekemään kaikkensa antaakseen sinulle parhaan mahdollisen tyydytyksen ja tehdäkseen sinut hirrrmu onnelliseksi! Tämä on vain minun käsitykseni.. Kaikkea hyvää sinulle kalamiehesi kanssa ja oikein antoisaa ja ihanan romanttisia pimeneviä syysiltoja!

      • makuultaan makuultaan

        naivia. Mulla on ollu 2 kalamiestä ja aivan saamattomia lahnoja. Kuin kalat vedessä, ei mitään hurjia seikkailuja seksin saralla odotettavissa. Vaihdoin skorppariin.


    • vaakatar

      Mun kalamiehen kanssa on ollu ehdottomasti parasta seksiä ikinä! No onhan se tossa vuosien mittaan hieman, tai aika paljonkin vähentyny mutta aina on ihanaa.. lisää voisi olla..
      ja yhteinen sävel löytyy aina :)

    • Kalamies on eri mies

      Minulla kalamies nykyään. on ennen ollut itsekeskeinen leijona, juoppo kaksonen ja saamaton nyhjäke vaaka. Kalamies aivan yliveto seksissä. En koskaan tiedä mitä uutta ja ihmeellistä saan kokea. Ainakin minusta tuntuu, että minun nautinto on Hänellekin ykkösasia.
      Monipuolinen seksi, jatkuvasti uutta ja ihanaa.

      Suosittelen kaikille seksistä pitäville naisille Kalamiestä (kun vaan ette vie tuota minun omaa:).

      • molemmat kaloja

        Kalamies on mielikuvituksellinen ja huomaavainen seksikumppani. Kalat ovat avoimia uusille asioille ja valmiita kokeilemaan uusia asioita.

        Minun kultakala on erittäin seksuaalinen ja seksiä pitää olla usein. Viikonloppuisin useamman kerran päivässä. Arkisin riittää kerta päivässä.

        Me olemme molemmat kaloja ja ymmärrämme toisiamme sanattomasti.

        Jos kala on lahna sängyssä ei sillä ole tunteita pelissä, rakastava kala huomioi toisen ennen itseään.


      • pakko kysyä
        molemmat kaloja kirjoitti:

        Kalamies on mielikuvituksellinen ja huomaavainen seksikumppani. Kalat ovat avoimia uusille asioille ja valmiita kokeilemaan uusia asioita.

        Minun kultakala on erittäin seksuaalinen ja seksiä pitää olla usein. Viikonloppuisin useamman kerran päivässä. Arkisin riittää kerta päivässä.

        Me olemme molemmat kaloja ja ymmärrämme toisiamme sanattomasti.

        Jos kala on lahna sängyssä ei sillä ole tunteita pelissä, rakastava kala huomioi toisen ennen itseään.

        että minkä ikäisiä nämä vastaajat ovat?
        Toki ihmiset ovat erilaisia, mutta...
        Ja toki pitää paikkansa että jos kalalla ovat aidot tunteet pelissä. hän ajattelee myös vastapuolta.
        Tuntuu vaan niin nuorelta tuo ajatusmaailma.
        Anteeksi jos jotakuta loukkaa, mutta tuli vain mieleen.


      • kun kalamiehellä
        pakko kysyä kirjoitti:

        että minkä ikäisiä nämä vastaajat ovat?
        Toki ihmiset ovat erilaisia, mutta...
        Ja toki pitää paikkansa että jos kalalla ovat aidot tunteet pelissä. hän ajattelee myös vastapuolta.
        Tuntuu vaan niin nuorelta tuo ajatusmaailma.
        Anteeksi jos jotakuta loukkaa, mutta tuli vain mieleen.

        alkaa ikää olla 50, alkaa verenpainelääkkeet viedä pahimman villityksen ja hänestä tulee ihan kivaa ja kotonapysyvää sorttia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3945
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      139
      1418
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      288
      759
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      757
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe