kertokaapa, kokemuksien/horoskooppi -kirjojen perusteella kalojen seksuaalisuudesta? Millaisia sängyssä, mistä innostuvat, mistä eivät pidä?
kala -miehen seksuaalisuus?
12
8108
Vastaukset
- kalamieheni
on aika laiskan letkeä sängyssä, haluaa seksiä aika usein, mutta ei halua tyydyttää naistaan. Tai se raasu luulee, et pelkkä penis riittää...Ei ole myöskään mitenkään spontaani ja ei halua mitään erikoista sängyssä. Lähetyssaarnaaja asento riittää. Mieheni on kyllä jo 45 v. että sekin voi vaikuttaa asiaan...
- Pami69
Mulla on kokemusta kalamiehen seksuaalisuudesta. Ollaan kumpikin Kaloja ja hyvin menee sängyssä. Kalamies ajattelee naistaan ja miten toisella on hyvä olla..ja on muuten kekseliäisyyttä tarpeeksi.
- kalamies,
yli 100 kiloinen, olen sängyssäkin iloinen. Kalamies on aidoimmillaan silloin,kun hän paljastaa hellät tunteensa. Myös kaikki,mitä hän on kuullut tai sanonut tuntellisena ja herkkänä ollessaan, painautuu mielen sopukoihin eikä sieltä lähde kuin kulumalla.
- raju,
siinä voi mennä touhuissa taju.
Kauan aina kestää,
pyytää yhä vain lisää.
Taitaa temput monet,
tietää naisen onneen ovet.
Kutittaa päältä kaunista ihoa,
sisältä herkkiä kohtia.
Pyydät lisää vauhtia,
olet hänen silmiin jo lumoutuneena.
Innostuu luonnollisesta naisesta,
ei meikkejä tai teatteria.
Ei pelästy suurista tai pienistä,
ehdottaa voit jos enemmän osaat keksiä.
Jalkasi harvoin koskettavat enää maata,
kalamiehen olet tainnut silloin tavata.
Tie onneen löytyy raittiin kalamiehen luota,
siihen voi melkein takuun kirjoitella. - tietää(N)
No se on semmosia pervoja haaveilijoita, eli sängyssä voipi olla hyvinkin kiksiä, jos sinne asti ikinä PÄÄSTÄÄN siltä alituiselta HAAVEILULTA...!
Siinäpä vasta mielenkiintoinen kysymys.. Itse olen kalamiehen morsian ja täytyypä sanoa,että mielikuvitusta ei ainakaan puutu kalojen seksileikeistä!Kalamiehet tykkäävät kokeilla kaikkea uutta.Oma-aloitteisuus on in ! Ehkä kalamiehet saattavat joskus odottaa seksipartneriltaan aika paljon,joskus jopa liikaakin.. Kun olet vain huomaavainen ja kuiskit helliä sanoja kalamiehesi korvaan,niin luulempa, että hän tulee tekemään kaikkensa antaakseen sinulle parhaan mahdollisen tyydytyksen ja tehdäkseen sinut hirrrmu onnelliseksi! Tämä on vain minun käsitykseni.. Kaikkea hyvää sinulle kalamiehesi kanssa ja oikein antoisaa ja ihanan romanttisia pimeneviä syysiltoja!
- makuultaan makuultaan
naivia. Mulla on ollu 2 kalamiestä ja aivan saamattomia lahnoja. Kuin kalat vedessä, ei mitään hurjia seikkailuja seksin saralla odotettavissa. Vaihdoin skorppariin.
- vaakatar
Mun kalamiehen kanssa on ollu ehdottomasti parasta seksiä ikinä! No onhan se tossa vuosien mittaan hieman, tai aika paljonkin vähentyny mutta aina on ihanaa.. lisää voisi olla..
ja yhteinen sävel löytyy aina :) - Kalamies on eri mies
Minulla kalamies nykyään. on ennen ollut itsekeskeinen leijona, juoppo kaksonen ja saamaton nyhjäke vaaka. Kalamies aivan yliveto seksissä. En koskaan tiedä mitä uutta ja ihmeellistä saan kokea. Ainakin minusta tuntuu, että minun nautinto on Hänellekin ykkösasia.
Monipuolinen seksi, jatkuvasti uutta ja ihanaa.
Suosittelen kaikille seksistä pitäville naisille Kalamiestä (kun vaan ette vie tuota minun omaa:).- molemmat kaloja
Kalamies on mielikuvituksellinen ja huomaavainen seksikumppani. Kalat ovat avoimia uusille asioille ja valmiita kokeilemaan uusia asioita.
Minun kultakala on erittäin seksuaalinen ja seksiä pitää olla usein. Viikonloppuisin useamman kerran päivässä. Arkisin riittää kerta päivässä.
Me olemme molemmat kaloja ja ymmärrämme toisiamme sanattomasti.
Jos kala on lahna sängyssä ei sillä ole tunteita pelissä, rakastava kala huomioi toisen ennen itseään. - pakko kysyä
molemmat kaloja kirjoitti:
Kalamies on mielikuvituksellinen ja huomaavainen seksikumppani. Kalat ovat avoimia uusille asioille ja valmiita kokeilemaan uusia asioita.
Minun kultakala on erittäin seksuaalinen ja seksiä pitää olla usein. Viikonloppuisin useamman kerran päivässä. Arkisin riittää kerta päivässä.
Me olemme molemmat kaloja ja ymmärrämme toisiamme sanattomasti.
Jos kala on lahna sängyssä ei sillä ole tunteita pelissä, rakastava kala huomioi toisen ennen itseään.että minkä ikäisiä nämä vastaajat ovat?
Toki ihmiset ovat erilaisia, mutta...
Ja toki pitää paikkansa että jos kalalla ovat aidot tunteet pelissä. hän ajattelee myös vastapuolta.
Tuntuu vaan niin nuorelta tuo ajatusmaailma.
Anteeksi jos jotakuta loukkaa, mutta tuli vain mieleen. - kun kalamiehellä
pakko kysyä kirjoitti:
että minkä ikäisiä nämä vastaajat ovat?
Toki ihmiset ovat erilaisia, mutta...
Ja toki pitää paikkansa että jos kalalla ovat aidot tunteet pelissä. hän ajattelee myös vastapuolta.
Tuntuu vaan niin nuorelta tuo ajatusmaailma.
Anteeksi jos jotakuta loukkaa, mutta tuli vain mieleen.alkaa ikää olla 50, alkaa verenpainelääkkeet viedä pahimman villityksen ja hänestä tulee ihan kivaa ja kotonapysyvää sorttia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5308937Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606144Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3745203Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664749Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984351Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921886
- 1031404
- 47969