Lehti sensuroi tekstareita

Tilaaaja

Laitoin eilen lehteen tekstarin noista islaminuskoisten hautausmaista joita Kotkaan nyt suunnitellaan. Illalla kuulin että kaverikin oli pistänyt. Kumpaakaan ei silti julkaistu.

6

945

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerran..

      kun olen itse jotain laittanut niin ei koskaan ole seuraavan päivän lehdessä. Odota huomiseen.

    • ei kelvannut

      nimimerkiksi omaan viestiini.Mitä vitun pahaa Mehmetissä on ? Varmaan yhtä yleinen turkkilainen nimi kuin joku Matti Suomessa.

      • A.K.T.I.V.I.S.T.I

        viestejäni on sensuroitu ja jätetty julkaisematta. Sensuroidut viestit eivät edes olleet sieltä roiseimmasta päästä...


    • ..kun asiasta on juteltu,

      niin aika moni on ollut tyrmistynyt tuosta, että islaminuskoisten mielestä heitä ei voi haudata samalle hautausmaalle kuin meitä ja siksi niille pitää meidän kustannuksella rakentaa omat hautapaikat! Laitoin viestin lehteen jo sunnuntaina, eikä ollut vielä tänään tiistainakaan.
      Juha Eerolan (Ps.) erittäin hyvä yleisönosastokirjoitus kuitenkin julkaistiin.

      • Kommentti ei ainakaan vielä julkaistu, taisi olla muuttaman asteen jyrkempi, mainitsin mm. että kovasti nähdään vaiva, että edes yksi osa-aikainen muslimihaudankaivaja työllistyisi.


      • Ankkuriin!
        wonterghem kirjoitti:

        Kommentti ei ainakaan vielä julkaistu, taisi olla muuttaman asteen jyrkempi, mainitsin mm. että kovasti nähdään vaiva, että edes yksi osa-aikainen muslimihaudankaivaja työllistyisi.

        Sinun ja Juhon kirjoitukset osoittavat isänmaallista pienen ihmisen puolustamista. Kirjoita tekstisi Ankkuriin, jos ne vaikka julkaisisi.
        Ps. Minunkaan tätä aihetta käsittelevää viestiä ei lehti julkaissut..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      192
      5132
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      34
      4523
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      12
      3169
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      260
      3070
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      159
      3012
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      54
      2568
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1903
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      83
      1872
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      23
      1815
    Aihe