alkaa olla tuo skootteri meininki.Vanhemmat kuskasivat lapsensa ensin koulunporteille saakka,kun eivät kehdanneet kulkea jalan tuota lyhyttä taajamamatkaa ja sitten ostettiin joka teinille skootterit,voi jestas sentään.Mikä meihin aikuisiin on oikein mennyt,olemmeko hyvänä esimerkkinä.Mitähän seuraavaksi?
ihan KAUHEATA meinkiä
Iso käppyrä
5844
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
aikonaan liikenteessä...
Kyllä se on niin että mopokortti pitäsi saaha vasta sitten ku on käynyt istumassa muutaman kymmenen tuntia teoriatunneilla liikennesäännöistä.
Kyllä sitä kattoo ämmässäkin ku teinitytöt ajelee miten sattuu "hienoilla" skodeillaan. Aivot heillekkin käyttöön eikä ajateltas vaan "niit jätkii ja uusii muoti vaatteit"
Tämän vanhemmat on aikaan saaneet tyhmyyttään.
Pennut ei jaksa juosta läkähtymättä kymmentä askelta, paitsi kun on kiire tupakin tai viinan ostoon.
Kun katsoo tuota raunioitunutta nuorisoa, niin ajattelee mitenkähän ne pärjää isona.
Varmaan ovat hoitolaitoksissa jo nelikymppisinä.
VANHEMMAT HÄVETKÄÄ
Omat lapseni ovat kulkeneet koulumatkansa pyörällä tai kävellen, mutta se näkyykin heidän yleiskunnossaan.
Sitä se karting-vouhotus tietää. Nuoriso huonokuntoista. Ei muuta kuin lenkkitossut ja sukset esiin.
Koululaiset mararonharjoitteluun.