toi on niin epänormaalia..... itse olen 160 / 48 ja olen ihanne. keneltä vaan kysyn.!!!!! OLEN VIELÄ HOIKKA---JOS Lahidun olen helvetin laiha!!!! ja en todellakaan terve!!!TE katsotte vaan numeroita ja näette peilistä sen mitä haluatte. Tuntuu tosiaan että haluatte olla sairaita! Tiesittekö että Ihminen on miljardien solujen kokonaisuus ja solut koostuvat : -proteiineista- libideistä eli rasvasta. vesi ym aineet. ILMAN SOLUJA EI ELÄ! (kuolen mieluummin yksin ja lopetan ajattelemisen ja jätän muut ihmiset elämään- minä lähden koska en voi syödä normaalisti!! (näin te ajattelette)) Solut tarvitsevat energiaa esimerkiksi sydämen ylläpitoon. Hiuksesi ei voi kasvaa jos et saa energiaa. kyntesi eivtä kasva. luusi haurastuvat ja saat osteoporoosin. lihaksistosi häviää->tulet köyräselkäiseksi luuviuluksi!!!) KERTOKAA MULLE ETTÄ MIKÄ JÄRKI TÄSSÄ ON?!!?! JA KEROKAA MYÖS ETTÄ MIKSI KILPAILETTE KUKA TEISTÄ ON *SAIRAIN* ?!?! MITÄ HIENOA ON OKSENTAA KAIKKI ILLAT? MIKSI EI VOI SYÖDÄ NORMAALISTI??? EIKÖ OLISI PERHANAN KIVAA VAAN NAUTTIA ELÄMÄSTÄ KUN SEKIN ON JO KOHTA OHI!?
MIELISAIRAAT
MENKÄÄ HOITOON
5686
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei oo mitään hienoo oksentaa, ei todellakaan.
haluan olla terve, mikä jo oonki, tavallaan, ahmin ja oksennan, mutta en oo mielisairas, pystyn kyllä lopettamaan. Bulimia on mulle vaan huono tapa, riippuvuus.
Ja sä todella oot hoikka, mutta mä oon paljon isompi ja mun mitat on paljon enemmän. oisin mäki tyytyväinen noilla mitoilla.
eikä tääl kukaan kilpaile kuka on sairain...
ja heti ku saan laihdutettuu 10kg niin tiedän, että voin olla terve ja normaali ja tyytyväinen itteeni.
mä ite kadehdin ihmisiä, jotka voi syödä normaalisti.
haluat laihtua 10kg? eikö vähempi riittäisi. En kylläkäään tiedä mitä painat -että sillä siis.. mutta en myöskään ymmärrä sitä että miksi annat mielen voittaa? Teidän pää, teidän keho. Te syötte itse päätätte syödä terveellisesti .EI mielenne. ette oksenna. teidän päätös. Kokeilkaa ihmeessä - jos lihoatte. mitä väliä? aina voi laihduttaa uudestaan, mutta tällä kertaa terveesti... ELi kannattaakohan siis ensin parantua? sitten laihtua? jos on tarvetta siihen? ja kerokaa vaan tuntemuksisatanne koska haluan ihan oikeasti ymmärtää. eilen olin vain hyvin kiukkuinen kun kirjotin tänne :D
kaikki oliki paljon yksinkertaisempaa, päätös ja se oli siinä...
joskus vuosia sitten, mä päätin laihduttaa terveellisesti ja laihdutinki, sitten vaan itsekontrolli petti, kaduin jos söin vähänki liikaa mitä piti ja sit keksein oksentaa...
sitten taas lihoin ja laihduin ja lihosin ja laihduin jne...nyt taas laihdutan, se vaan on vaikeempaa ku ennen, kun on epäonnistunu niin monesti. Oiski niin helppoa, että tekee vaan päätöksen, mutta oon niin heikko ja rakastan syömistä.
Ja sitä mä pelkään, että jos lihon vielä tästä, mitä jos en sit onnistukkaan laihduttaan ja lihon koko ajan lisää, oon sen verran pinnallinen ihminen, että haluan vaatteiden mahtuvan päälle, ja näyttää suht hyvässä kunnossa olevalta. Eikä mulla oo kyllä varaa lihoa kiloakaan.
oon oikeestaan koukussa siihen tunteeseen ku laihtuu, se on täydellistä, tuntuu, että jossain onnistuu, ku missään muussa en oo hyvä ja oon todella tyhmä.
Oikeestaan syömishäiriöissä ei oo mitään ymmärrettävää, se on niin yksinkertasta lopulta.
Mä yritän koko ajan laihduttaa nytki terveellisesti, mutta oon niin kärsimätön, mutta tiedän kyllä, että hitaalla tahdilla tulee pysyviä muutoksia, pitää yrittää enemmän.
oukhei. eli on ihanaa olla hoikka , joka on yhtä kuin kaunis. :) oukkidoukki. ihan terveeltä toi sun juttu kuulosti, mut joskus tänne tulee tosi kamalaa tekstiä ja en vaan yhtään ymmärrä.. no periaatteessa ymmärrän.. mut en silti . en ymmärrä liiallisuuksia. Mut kuitenkin- sinuna panostaisin henkiseen kypsymiseen, koska me kaikki tullaan olee kuitenkin rumia ja *epäkiinteitä* ku ollaan vanhoja. mut etköhän sitten tulevaisuudessa kyllästy. ainakin toivottavasti. Terapia olisi kyllä ehkä hyvä apu.
aloittaja, oikein pitkäaikaista ja oksennuksentäyteistä bulimiaa. saatsä jotain tyydytystä ku tuut haukkumaan sairaita tänne?