toi on niin epänormaalia..... itse olen 160 / 48 ja olen ihanne. keneltä vaan kysyn. JOS Lahidun olen helvetin laiha!!!! ja en todellakaan terve!!!TE katsotte vaan numeroita ja näette peilistä sen mitä haluatte. Tuntuu tosiaan että haluatte olla sairaita! Tiesittekö että Ihminen on miljardien solujen kokonaisuus ja solut koostuvat : -proteiineista- libideistä eli rasvasta. vesi ym aineet. ILMAN SOLUJA EI ELÄ! (kuolen mieluummin yksin ja lopetan ajattelemisen ja jätän muut ihmiset elämään- minä lähden koska en voi syödä normaalisti!! (näin te ajattelette)) Solut tarvitsevat energiaa esimerkiksi sydämen ylläpitoon. Hiuksesi ei voi kasvaa jos et saa energiaa. kyntesi eivtä kasva. luusi haurastuvat ja saat osteoporoosin. lihaksistosi häviää->tulet köyräselkäiseksi luuviuluksi!!!) KERTOKAA MULLE ETTÄ MIKÄ JÄRKI TÄSSÄ ON?!!?! JA KEROKAA MYÖS ETTÄ MIKSI KILPAILETTE KUKA TEISTÄ ON *SAIRAIN* ?!?! MITÄ HIENOA ON NÄÄÄNTYÄ KAIKKI PÄIVÄT JA TUNTEA ITSENSÄ LAIHAKSI? MIKSI EI VOI SYÖDÄ NORMAALISTI??? EIKÖ OLISI PERHANAN KIVAA VAAN NAUTTIA ELÄMÄSTÄ KUN SEKIN ON JO KOHTA OHI!? Kertokaa mulle edes miksi haluatte olla niin laihoja? mikä on se syy? AInakaan ihmisiä ympärille ette sen kautta saa sorry--- lähdette vaan pois-. suoraan ehkä kuolemaan -kiinni teistä
MIELISAIRAAT
MENKÄÄ HOITOON
101032
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Anorexia nervosa on sairaus. Aivan kuten muutkin syömishäiriöt. Sanoisitko masennuspotilaille samalla tavalla "Menkää hoitoon" ja käskisit nauttimaan elämästä? Nämä ovat MIELEN sairauksia, eikä niistä parannuta käskemällä tai vetoamalla järkeen.
Hanki tietoa ennen kuin tulet tuomitsemaan ihmisiä joita et tunne.
Tiedän erittäin hyvin,mikä sh on ja mihin se johtaa.En silti vertaisi masennuspotilaaseen,joka kirjoittelee tuntemuksistaa...kts.masennus-palstalle.Kyllä tämän palstan sävy on joskus kummallinen.Kuinka moni on todellakin syömishäiriöinen kirjoittajista?Jos sh myöntää haluavansa parantua,hänen paikkansa on silloin "hoitolassa",ei täällä lukemassa ja kirjoittelemassa,se ei todellakaan auta yhtään.Kuka voisi sanoa saavansa täältä oikeata apua parantumiseen,EPÄILEN!
...itsestä kiinni! sinä itse olet niin pinnallinen että ajattelet että laihduttamalla sinusta tulee kansakunnan ihailtu ja haet siis pelkkää huomiota. minä sen tiedän kun olen anoreksiaa sairastanut. että anoreksia on sairaus mutta nimenomaan juuri sellainen kun alottaja kuvasi. ihminen on siinä niin itsekeskeisimmillään että koko sen aikainen elämä keskittyy oman navan tuijottamiseen ja sairaaseen sellaiseen ja laihduttamiseen.
siis mä sanon suoraan että vihaan olla näin luikku, muodoton lauta harakanvarvas rutjake! Mä en halua laihtua, mutta pelkään kuollakseni lihoavani ja teen siksi kaikkeni jotten lihoisi. Ja parhaiten vältän sen jos laihdutan! ei mitään järkeä ja tiedän sen mutta menee koko ajan pasmat sekasin kun mietin tätä ja tota ja painoa ja ruokaa ja liikkumista vaikken TODELLAKAAN HALUAISI!!!!
Sä voisit tässä vaiheessa mennä vaikka kerään sitä tietoa lisää, mistä ihmeestä tonkin keksinyt?! Tule toki sen jälkeen kun oot hankkinu oikeeta tietoa kyseisestä asiasta niin valaisemaan meitä enemmän! :)
aivan riittävästi. koska olen lukenut psykologiaa kohta 6v. joten helvetti sieköön tiedän että on "mielen sairaus" mutta olen sen verran elämässä oppinut, että vain heikot ihmiset sairastuvat mielellisesti. Kaikki voisivat opetella elämään ilman ruikuttamisia : "lapsuuteni oli niin kauhea..... yhyyyyyyyyyyyyyyy... " hyi helvetti vihaan tommosta säälinkeräämisesti luuserihommaa. MUN PUOLESTA KUOLKAA KUN TÄÄ MAAILMA EI KAIPAA HEIKKOJA - NIINHÄN EVOLUUTIO MENEE- KARSITAAN HEIKOT POIS
Ilmeisesti psykologian lukeminen ei ole antanut sinulle tippaakaan empatiaa tai ihmistuntemusta. Kirjoitusvirheistä ja asenteestasi päätellen yrität provosoida ihan vain vittuillaksesi.
Kuulostaako tutulta?
Elton John, Sofi Oksanen, Victoria (Ruotsin kruununprinsessa), Franz Kafka..
Entä nämä?
Isaac Newton, Marilyn Monroe, Jim Carrey, Morrissey, Woody Allen..
Tuomitsit juuri kaikki kuolemaan heikkoina ja luusereina. Olet pikkusieluinen, pidä hauskaa olemattoman kokoisessa maailmassasi.
Jos olet lukenut, et ole omaksunut ainakaan asiaa. Kyllä se nyt taitaa siellä päässä olla se sairaus, kun tänne tulet raivoamaan. Oletko persoonallisuushäiriöinen? Oletko katkera? Mikä sulla on? ÄLÄKÄ HUUDA!!!
sinusta tulisi varmaan todella maailman inhottavin ja vihatuin psykologi, jos sellaiseksi päätyisit..
Toivon sydämestäni, etten ikinä joudu sun vastaanotolle hoitoon. Tai ettei kukaan muukaan joudu noin sydämettömän "ammattiauttajan" runneltavaksi. Voi kamala, millaisia ihmisiä onkaan olemassa!