Kyse siis lentoemännäksi/stuertiksi hakevien tatuoinneista ja lävistyksistä, onko niitä? Ja jos on niin missä? Ja jos joku tietää niin millaiset tatuoinnit tai lävistykset ovat este vai ovatko kaikki?
Itselläni on 2€ kokoinen tatuointi ranteessa, ilmeisesti poistattamaan menossa..:)
Itselläni on 2€ kokoinen tatuointi ranteessa, ilmeisesti poistattamaan menossa..:)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minulla on napakoru. Eipä ole tullut edes mieleenkään että se olisi jonkinlainen este... Eikai sitä muuten kysytty missään? Tuppaa unohtumaan koko korun olemassaolo :P
Ainakin Finnairilla on kaikki NÄKYVÄT tatuoinnit ja lävistykset kiellettyjä. Ainakin ovat olleet edellisinä vuosina.
itselläni on kanssa noin 2x2cm ranteessa ja vaikka haastattelu (syksyllä 2005) ja kielitestit yms meni erinomaisesti, niin siihen se sit jäi. periaatteessa tuo on sellaisessa kohdassa, minkä pystyy peittämään rannekellolla, mutta ei kai ne sit mitään poikkeuksisia tee. poistattamista en kuitenkaan edes harkinnut.