Tallink Starin matkalle

Olen elämäni ensimmäistä kertaa menossa Tallink Starille miesystäväni kanssa, tai oikeastaan mieheni kanssa, sillä menemme häämatkalle Starilla, eli käymme päivän tallinnassa.
En ole aiemmin käynyt niin hienolla laivalla.
Miten sinne pitäisi pukeutua?

Otamme hytin meno-ja paluumatkalle, tietysti :)
Ehditään siinä vähän.. halia jne, osaatteko suositella hyvää ravintolaa laivalla, kävisimme syömässä siinä, jos sekstailuiltamme ehdimme :)

-Punasteleva morsio
141117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

pyyhittyä kertakäyttö astioiden vuotamat tahrat pois, tämä on ainakin yksi vinkki kyseiselle alukselle.

Nimim: kokemusta on !!

Äänestä

pistä joku toppapusakka ja farkut, ja varaudu örvellykseen.
Häpi hanimuun!

Äänestä

, siten et erotu liiaksi joukosta. Ja jos tanssittaa niin vetäise kiiltonahkakengät jalkaan tuulipuvun kaveriksi.

Äänestä
  • Käskeppä kuule äijäsi laittaan puku ja vyölaukku.
    Sopeudut hyvin porukkaan.Itse voit laittaa sitten mekon ja lenkkarit.

    Äänestä

  • lol :D kirjoitti:

    Käskeppä kuule äijäsi laittaan puku ja vyölaukku.
    Sopeudut hyvin porukkaan.Itse voit laittaa sitten mekon ja lenkkarit.

    haluaa hääpäiväänsä viettää voi laittaa päähän vielä tiaran.

    Äänestä

johan nyt vitsin murjasit..

mitääm siellä nusasta ehdi, matkahan taittuu 2 tunnissa, ellette sitten tosi pikasia vetäse.

Ei laivalla kannata mitään syödä, siellä saa vaan sämpylät ja juustot erikseen, ja juomat muovikipoista.

Teidänkin olisi hyvä pysytellä vaan kotosalla.

Äänestä

Toinen ostaa leipäkortin ja toinen leikkelekortin, oma vesipullo mukaan, pikkurahaa vessoihin, sviittiin makuupussit.......

Äänestä

ottaa hyvät kävelykengät, etenkin jos miehesi on sattumalta insinööri.

Äänestä

Star on ihan mukava, nopea alus, joka matkaa Tallinnaan ja takaisin.
Kahvilassa on (valitettavasti) kertakäyttöastiat, mutta laiva on vielä siisti. Keulasta on hienot näkymät merelle, koita ehtiä sinne ennen kuin eurooppalaisturistit ehtii sinne koisaamaan, ja vetävät vielä verhot eteen, kun aurinko häikäisee. Viimeksi italialaisperheen isä kuorsasi sohvalla, kengät myös siististi sohvalle nostettuna, ja poikansa läheisellä sohvalla. Ei omena puusta kauas putoa.

Ei Starissa mitään vikaa ole, ja hyvää on se että laivamatka tehdään vaikka vähän myrskyäisi, nopeat pikkulaivat jäävät huonolla kelillä maihin.

Äänestä

tonneko pitäs muka pukeutua se on ihan tavallinen
purkki. 2 tuntia. haaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaa

Äänestä

ravintola löytyy siitä muovi purkista mutta hyvää ei!

Äänestä

Juhlapuku tietty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pukeutumisvinkkejä kirjoitti:

Olen elämäni ensimmäistä kertaa menossa Tallink Starille miesystäväni kanssa, tai oikeastaan mieheni kanssa, sillä menemme häämatkalle Starilla, eli käymme päivän tallinnassa.
En ole aiemmin käynyt niin hienolla laivalla.
Miten sinne pitäisi pukeutua?

Otamme hytin meno-ja paluumatkalle, tietysti :)
Ehditään siinä vähän.. halia jne, osaatteko suositella hyvää ravintolaa laivalla, kävisimme syömässä siinä, jos sekstailuiltamme ehdimme :)

-Punasteleva morsio

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu