Voiko turbo tai turbon toimintaan liittyä korkea taajuinen vihellysääni.Siis hetkellinen vaimea ääni kuin puhaltaisi pilliin.Ääni esiintyy n 2200 kierroksilla.
Vain ajon aikana.
Voiko
ääni ongelma
3
876
Vastaukset
voi kuulua kyseinen ääni, ilma se siellä ahtimessa suhistelee. ellei ääni ole metallinen ns. sirklaava niin ei mtn hätää.
- yhä enemmän
jos ääni lisääntyy syy saattaa johtua ahtoputkien vuodosta..
etenkin jos savutus lisääntyy myös..
- Vladimir Žirinovski
Tinnitus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663392Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463212Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1252771- 442553
- 311963
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391240