VARASTETTU

varastettu maastopyörä lukkossa oleva salaistentien ja paukulakadun läheisyydessä olevasta omakotitalon pihalta 21/22.8.2007 välisenä yönä klo:23.30-06.00 välillä jos joku satui näkemään jotain epämääräistä liikumista paukkulan alueella niin olis kiva että ilmoitaisit poliisille! olis ihan kiivaa asua rauhassa!
81384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Näin itseni peilistä, kun yöllä kävin jääkaapista maitoa hakemassa. Kelloa en katsonut, mutta epämääräisen näkönen oli.

Äänestä
  • kanataisi ilmoitaa polisile.......
    ja opetella kirjoittamaan suomea

    Äänestä

  • on varastettu niin kirjoitti:

    kanataisi ilmoitaa polisile.......
    ja opetella kirjoittamaan suomea

    Jos luulet,että "pistepussisi" pongahti täyteen,
    ed. mainitusta repliikistä,väärässä olet.
    Kyllä sieltä taisi mennä viimeisetkin, jos siellä
    nyt yleensäkään mitään oli. Yleensäkin olisi
    parempi keskittyä vain asiaan, eikä takertua
    pikkuseikkoihin,ja ymmärtää paremminkin toisen
    hätä.

    Äänestä

Malli, merkki, väri.... auttaisi. Lenkillä kun tulee liikuttua kyseisellä asuinalueella, niin voisin katsella löytyisikö pyörääsi liikunnan sivutuotteena.

Varsinkin jos se oli lukossa, niin luulempa että löytyy aika läheltä kotiasi. Eli käyhän kävelyllä...

Äänestä
  • merkki on jam ranger sx tumman harmaa muoviset irrotettavat lokarit ja metalinen jalka tuki pyörä on uusi ja jos siinä on lukko niin se on paksu kierre lukko tumma värinen ei vaijerilla!

    Äänestä

  • Vuosia sitten Rappulassa asuessani lukittujen pyörien vohkiminen oli hyvin yleistä. Pyörätelineestä valittiin kalliimmat ja hienoimmat pyörät ja jos siihen oli kiinnitettynä vaikkapa lastenistuin, niin se oli ainut, mitä fillarista jäi jäljelle. Pyörät paiskattiin pakuun, joka todennäköisesti vei ne rajan taakse.

    Äänestä

  • meinaatko että ne hylkäisivät pyörän jonnekin lähistölle lukon takia.
    luuletko että varkaat ei osaa avata lukkoa.
    kokemuksesta tiedän että fillarin lukon murtaminen kestää vain 10-15 sekuntia, oli lukon malli mikä tahansa.
    suosittelen että pidätte pyöränne varastossa tai autotallissa.

    Äänestä

aspocompin ENTISILTÄ työntekijöiltä! niille voi raha tulla tarpeeseen ja onhan se hyvästä pyörästä saatava pari euroa ihan tarpeen kun pitäis pussikaljaa päästä ottamaan suruun tai hakemaan litra bensaa siihen japsi-ruoskaan! uskoisin että kyseiset herrasmiehet tietävät pyöräsi kohtalosta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MAASTOPYÖRÄ kirjoitti:

varastettu maastopyörä lukkossa oleva salaistentien ja paukulakadun läheisyydessä olevasta omakotitalon pihalta 21/22.8.2007 välisenä yönä klo:23.30-06.00 välillä jos joku satui näkemään jotain epämääräistä liikumista paukkulan alueella niin olis kiva että ilmoitaisit poliisille! olis ihan kiivaa asua rauhassa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu