Mustat viivat seinässä.

Viime kesänä käytyäni vuoden tauon jälkeen kesämökilläni, huomasin siellä tapahtuneen outoja asioita. Mökkini saunarakennuksen ulkoseinään oli vedetty kymmenkunta mustaa viivaa, n. 30-40 cm. pitkiä. Viivat oli tehty joko mustalla tussilla tai saunan pesästä otetulla hiilellä. Osassa viivoista oli poikkiviiva, joten ne muodostivat ristin. Pihapuuhun oli narun päähän ripustettu jonkin pieneläimen pääkallo, kissan tai minkä lie ollut. Mökkini on syrjässä muusta asutuksesta, joten siellä voi käydä kenenkään huomaamatta. Mitä siellä on tapahtunut? Onko siellä käynyt wiccoja, saatananpalvojia tai muita outoja suorittamassa rituaalejaan?
81604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mahdollisesti teon tekijä ajatteli antaa mökin omistajalle päänvaivaa. Jos mökin omistaja luulee siellä tehdyn taikoja, hän saattaa alkaa pelkäämään. Töhertäjän tarkoitus oli vain antaa mielikuvitykselle töitä. Ei niistä kannata välittää.

Äänestä
  • En minä niistä välitäkään, olen uskovainen, joten en pelkää yliluonnollisia asioita kun minulla on Kristuksen ja Pyhän Jumalan antama suojelus. Päänvaivaa niistä kyllä tuli, ja tietysti ärsyttää, kun tuolla tavoin tunkeudutaan toisen tontille.

    Äänestä

Mustat viivat saunasi seinässä ovat todennäköisesti nokisen sadeveden aiheuttamia. Tarkista saunan katto vuotaako se, ettei tule "yliluonnollisia" kosteusvaurioita. Tarkista myös savuhormin kunto.
Jos näistä ohjeista ei ole sinulle apua, niin kysy vielä tonttinaapuriltasi mitä hänellä sinua vastaan on.

Äänestä
  • Anteeksi nyt, mutta voisitko arkkitehtuuria tuntevana hiukan selittää minulle, miten saunan ulkoseinän puupintaan voi valua "nokista sadevettä", kun nokea ei koko rakennuksen ulkopuolella ole lainkaan ja rännit vievät veden pois? Entä miten noki valuu vaakasuoraan muodostaen poikkiviivan tasan tarkkaan symmetrisesti pystyviivaan nähden? Entä miten kysyn tonttinaapuriltani, kun mökin ympärillä on vain kunnan metsää kilometritolkulla? Mieti, ennen kuin alat viisastella!

    Äänestä

"Mitä siellä on tapahtunut? Onko siellä käynyt wiccoja, saatananpalvojia tai muita outoja suorittamassa rituaalejaan? "

KIITOS VIIKON NAURUISTA!!!! heh heh. tai muita outoja suorittamssa rituaalejaan. VOI HYVÄT HYSSYKÄT SENTÄÄN... !

Ei WICCAT tee toisten alueella rituaaleja ja jos ne olisivat olleet saatananpalvojia, siellä olisi ollut selvät merkit...

Äänestä

Todennäköisesti joku juuri haluaakin sinun ajattelevan noin ja syyttävän tahoja, jotka eivät juuri sovi sinun maailmankuvaasi.

Kerroit olevasi uskovainen. Olisiko jollain tuttavallasi mahdollisesti jotain hampaankolossa? Etsi vastausta lähipiiristäsi. Se on todennäköisempää.

Kuka tietää mökkikäynneistäsi ja kulkemisistasi? Kenen kanssa on tullut mahdollisesti ristiriitaa uskonnollisista kysymyksistä? Oletko mahdollisesti tyyppiä, joka haluaa käännyttää muita: kokeeko joku sinut mahdollisesti rasittavana uskovaisena?

Kyseessä on pila. Mieti kuka tykkää katsoa kauhuleffoja, mahdollisesti Blair Witch Projektia? Sieltä tuo juttu vaikuttaa ongitun. Wiccat on kivoja. Saatananpalvojat olisivat polttaneet koko mökkisi. Älä missään nimessä niputa näitä samaan läjään! Ota asioista paremmin selvää, ennenkuin tuomitset eri tavoin ajattelevia.

Ja soita poliisille, jos asia vaivaa. Maallinen apu on paras apu tässä tapauksessa.

Äänestä
  • Aloin miettiä. Kyselin. Veljeni oli poikansa kanssa käynyt tietämättäni mökillä. Olivat löytäneet metsästä pieneläimen kallon, jonka ripustivat puuhun. Pikkupoika oli huvikseen piirrellyt hiilellä viivoja seinään. OOL -RAIT!

    Äänestä

..Tämä nyt on taas näitä tarinoita mitä tältä palstalta odottaakin löytyvän,eli hirmu lyhyitä ja pelottavia (justjoo) oman mielikuvituksen tuotteita.Ja sitäpaitsi,tussin tai hiilen jäljen esimerkiksi kyllä erottaa toisistaan vallan mainiosti jo esim. siitä että hiili lähtee raaputtamalla enimmäkseen hilseilevänä suurimmaksi osaksi pois,kun taas tussinjälki vaatii enemmän työtä että sen saa "pyyhittyä",yleensä täytyy maalata päälle että jäljet saa peitettyä.Ja jos nyt tosiaankin noin on käynyt,niin joku pilailija on ollut asialla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arvoitus kirjoitti:

Viime kesänä käytyäni vuoden tauon jälkeen kesämökilläni, huomasin siellä tapahtuneen outoja asioita. Mökkini saunarakennuksen ulkoseinään oli vedetty kymmenkunta mustaa viivaa, n. 30-40 cm. pitkiä. Viivat oli tehty joko mustalla tussilla tai saunan pesästä otetulla hiilellä. Osassa viivoista oli poikkiviiva, joten ne muodostivat ristin. Pihapuuhun oli narun päähän ripustettu jonkin pieneläimen pääkallo, kissan tai minkä lie ollut. Mökkini on syrjässä muusta asutuksesta, joten siellä voi käydä kenenkään huomaamatta. Mitä siellä on tapahtunut? Onko siellä käynyt wiccoja, saatananpalvojia tai muita outoja suorittamassa rituaalejaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu