Mikä on

Kaupunginjohtajan haku tilanne, vai onko se jo petattu nykyiselle vt:lle.
Ainakin hakukriteerit on laitettu sillä lailla että nykyinen pystyy jatkamaan työtehtäväänsä.
4605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mutta ei ainakaan minulla ole mitään hänen jatkamistaan vastaan. Tietenkin jos pätevämpiä hakijoita on, niin sitten pitää valita se pätevämpi.

Äänestä
  • No, voi,voi. Tunnetko tämän herran ja toimintatavat!! Eikö näitä pikkusieluja ole täällä aivan tarpeeksi.

    Äänestä

  • mutta ehkä kirjoitti:

    No, voi,voi. Tunnetko tämän herran ja toimintatavat!! Eikö näitä pikkusieluja ole täällä aivan tarpeeksi.

    No en tunne kovin hyvin, mutta tunnen kuitenkin. Ihmisenä tosi mukavan tuntuinen kaveri.

    Äänestä

Päde Hyvä-Veli-Seura vielä.
Ainakin mitä on uskomista nykyisten päättäjien menneisiin päätöksiin ja lausahduksiin.
Meitä tyhmiä kansalaisia vedetään kuin pässiä narusta.
Sillälailla että hellurei ja hellät tunteet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyhäjärven kirjoitti:

Kaupunginjohtajan haku tilanne, vai onko se jo petattu nykyiselle vt:lle.
Ainakin hakukriteerit on laitettu sillä lailla että nykyinen pystyy jatkamaan työtehtäväänsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu