Eli oisko hyvä auto? Olen harkinnut ostamista.. Mitä näissä kannattaa katsoa kun menee ostamaan.. Toinen olisi V8 quattro.. Mutta tuo 200 olisi kyllä kivempi..
Audi 200 TURBO QUATTRO AVANT
audi
5838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Valitettavasti en pääse pääsi siälle ja näe mitä autolta haet... :)
200 TQ on nopeampi, urheilullinen ja V8 "ylellisempi", edustusautomaisempi.
200 TQ:n kanssa pärjää kohtuullisen hyvin, osia on, mutta V8:n on kallis korjata ja harvinainen. Tosin oma maku siis ratkaisee.
Vanhoissa autoissa kannattaa katsoa vähän jokapaikkaan.. Ruoste ei näissä ole yleensä ongelmana, teknisiä vikoja enemmänkin. Ainakin jarrujen kuluneisuus kannattaa tarkastaa, mutta mikään ei voita koeajolenkkiä... "Perstuntuma" kertoo oikeestaan aika paljon... (Siis ne kolinat ja kilinät?)
Lisäksi sun täytyy itse määrittää "hyvä auto"...
No niinku otsikko sanoo.. 200TQ.. V8:kin käy, mutta lähinnä haen 200 TQ avanttia!
Siis kysyit niiden ongelmista ja eroista? Siis se mitä haet autolta, sitä en voi tietää! Haetko Urheilullisuutta, ylellisyyttä, tilavuutta, nopeutta, tehoa, ulkonäköä, ym. ja ym.
Merkki ja malli tuli kyllä selväksi! :)
Juu.. sori. nii siis vähän kaikkee tietoo autoo liittyvää.. tuosta 200tq:sta..
katsohan tuolta:
http://members.aol.com/c1j1miller/index.html