Olisiko tyyli parempi jos nauttisit

Tässä on tyyliä

Ravintola Shaker is Cool
Fredrikinkatu 65
00100 Helsinki
Puh: (09) 730 200
www.shaker.fi
Nelisen kuukautta sitten Tennispalatsiin avattu Shaker on vielä harvinaisuus Helsingin katukuvassa. Kyseessä on nimittäin drinkkibaari. Entisen Sling In:in ja muinaisen Mannan tiloissa toimiva Shaker on pieni mutta viihtyisä keskustabaari. Shaker on onnistunut siinä missä Sling Inn ja Manna eivät onnistuneet ja saanut tilasta viimeinkin viihtyisän. Vaikka Shaker on kuin luotu aloittelupaikaksi, saattaa näillä sohvilla vierähtää koko ilta.

Drinkkilista on kattava ja sen tekemisessä ei ole mielikuvitusta säästelty, jokaiselle löytyy aivan varmasti jotakin. Vaikka en ole koko listaa läpi käynyt, omaksi lempparikseni pakko mainita Mango Mojito.

Shakerissa käyvä porukka on rentoa sunnuntaijuhlijaväkeä. Paras päivä visiiteeraamiseen onkin sunnuntai tai maanantai, viikonloppuisin on tunnelma toisinaan jo liiankin tiivis.

Henkilökunta on rentoa ja ystävällistä porukkaa, mikä tekeekin Shakerista vierailunarvoisen paikan. Täydet pisteet siis Shakerille palvelusta ja baarimikkojen näppärästä pullojen pyörittelystä.

Suosituimmat Drinksut Top 3

1. Holy Diver
2. Mojito
3. Vattu Juttu

Kannattaa kokeilla myös Shakerin astetta eksoottisempi shottitarjonta.

Erikoista: Jos onnistut vetäisemään yhden illan aikana koko drinkkilistan läpi, saat nimesi seinälle pieneen suloiseen hopealaattaan. Kolme nimeä on jo kertynyt.

0

1775

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 64
        1042
      2. Mikä sua mies vaivaa?

        Siis oikeasti.
        Ikävä
        64
        1042
      3. 93
        817
      4. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

        🤣🤣🤣🤣🤣🤣
        Ikävä
        57
        813
      5. Kuinka hyvin te sopisitte

        Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
        Ikävä
        42
        678
      6. Jasmin vauhdissa

        Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
        Kotimaiset julkkisjuorut
        222
        640
      7. Vinkkiä miehelle

        Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
        Ikävä
        50
        598
      8. Joko uskallat.

        Huomenna nähdään.
        Ikävä
        40
        570
      9. Miksi et halua kaivattusi

        kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
        Ikävä
        66
        565
      10. Nainen joka haluaa miehen

        Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.
        Ikävä
        79
        563
      Aihe