eesti

hei jokos siellä eestissä näkyy väritelevisio?

http://www.yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=4&ag=29&t=402&a=3352
4305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tallinnassa on 38 tuumainen telkku,oma vanha 28 näyttää ihan postimerkiltä 38:iin verratessa.

Äänestä

oliko tämä vitsi? nyt ei mennyt perille

Äänestä

Eestin televisio todella aloitti meitä aikaisemmin.Eestissä näkyy aika hyvin tuo televisio katso esim www.tv.ee ja sieltä valitset vaan.Eesti ottaa käyttöön uudemman digitekniikan hiukan myöhemmin ja silloinse on taas edellä meitä teräväpiirtotekniikassa.Eestissä on myös internet pitkällä ja skypehän on myös heidän keksintönsä joten "revi siittä".

Äänestä

Virossa on myös digitv paljon edellä Suomea. Siellä käytetään mpeg4 formaattia mikä Suomessa on vasta tulossa harmaassa tulevaisuudessaa ja koko ruoskittava kansa joutuu taas vaihtamaan kaikki digiboxit jos laadukasta kuvaa haluaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


relaamiteleviso kirjoitti:

hei jokos siellä eestissä näkyy väritelevisio?

http://www.yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=4&ag=29&t=402&a=3352

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu