Hei,
Mistä huomaa onko Härkä mies kiinnostunut toisesta vakavassa mielessä? Minulla on härkämies kiikarissa,hän on välistä todella ihana ja mukava,toisena hetkenä välttelee ja pakenee todella kauas. En osaa suhtautua kun ei tiedä mitä toinen ajattelee,mutta tämä mies on vienyt sydämeni ihan kokonaan.
Härkä mies vei sydämeni
6
1582
Vastaukset
- härkämiehen peli
itselläni parhaillaan menossa. Tavattuani ensimmäistä kertaa tämän härkämiehen hän oli aivan ihana.
- Omanarvontuntosi...?
Miten olisi nyt mietintämyssyn laittaminen päähän? Kuinka annat itseäsi kohdeltavan? Ei tuollalailla. Otappas jalat allesi... palovammoja saat ja kärsit.
- Jousimiesnainen2
Omanarvontuntosi...? kirjoitti:
Miten olisi nyt mietintämyssyn laittaminen päähän? Kuinka annat itseäsi kohdeltavan? Ei tuollalailla. Otappas jalat allesi... palovammoja saat ja kärsit.
Olen kovin kovin ihastunut härkämieheen ja en oikein saa selvää hänestä, mutta näköjään tyypillinen härkämies, osoittaa kyllä että on kiinnostunut ja välillä on niin huomioon ottava ja välillä pakenee kuin olisi saanut tarpeekseen ja sitten taas päin vastoin. Helpotti kun luin täältä "luonteesta", ehkä helpompi nyt ymmärtää.
- ymmärrä
Jousimiesnainen2 kirjoitti:
Olen kovin kovin ihastunut härkämieheen ja en oikein saa selvää hänestä, mutta näköjään tyypillinen härkämies, osoittaa kyllä että on kiinnostunut ja välillä on niin huomioon ottava ja välillä pakenee kuin olisi saanut tarpeekseen ja sitten taas päin vastoin. Helpotti kun luin täältä "luonteesta", ehkä helpompi nyt ymmärtää.
koskaan. Mulla härkämies ollut jo vuosia ja mikään terapiatäti ei todellakaan niille kelpaa. Parempi elellä omaa elämäänsä ja vehdata kun kehtaa. Olen neitsyt nainen....ja homma toimii.
- kukkia poimimassa.
Olin puistossa, jossa kaupunki on istuttanut suuria kukkia. Polkupyörällä saapui mies, joka alkoi kerätä kukkia linkkuveitsellä pyöränsä tavarakoriin. Minua huvitti tuo näky ja menin kysymään, kuka onnellinen saa nuo kukat. Mies vastasi, vaimo. Minä kysyin miehen aurinkomerkkiä, vastasi Härkä. Ovat olleet avioliitossa yli kolmekymmentä vuotta. Lähetin vaimolle onnitteluterveiset, sanoi vievänsä. Jäin miettimään, mikä on tunnelma, kun miehen Kuu on Härässä. Onko hän henkisesti kypsä, uskollinen ja auttavainen puoliso?
- lukemassa
viestiketjusta "Hitaanpuoleinen" kirjoittamani teksti koskien tätä kysymystä, jonka kanssa itsekin painin, jos sieltä jotain apua/tolkkua saisi...
t. Helpottunut Oikku-nainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1283154Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from972513Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä532358Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276882297Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen72036Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue251577Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81320- 831307
- 691127
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191094