Voiko huollon laatuun luottaa mercruiser asioissa?
Millainen firma AK-marin kalasatamassa
19
5816
Vastaukset
- kerta
toden sanoo..
- ...on!
Varmaan yksi kerta olis riittänyt tähänkin kysymykseen, vitun hintti! Toivottavasti paska åpurrkis uppoaa ja hukut.
- Matikka
Yhtään jos olisit käyttänyt järkeäsi, olisit ehkä jättänyt tuon viestin kirjoittamatta. Sillä ei maailmaa parannettu.
- .......
Suomen parhaita kavereita mercruiser asioissa tuo AK
Suosittelen.- olen
Asiakaspalvelusta ei tietoakaan. Laskutuksen osaa ja omasta mielestään täydellinen ihminen.
- ............
olen kirjoitti:
Asiakaspalvelusta ei tietoakaan. Laskutuksen osaa ja omasta mielestään täydellinen ihminen.
Asiakaspalvelu voi yhdenmiehen korjaamolla olla hakoteillä, kun pitää myydä varaosia, korjata koneita ja vastailla tyhmille puhelimeen( toiset ei ymmärrä, että puhelimessa on helevetin vaikeaa koneita korjata).
Kyse nyt vissiin tässä oli korjaus/huolto taidoista, jotka tällä ko. liikkeellä on hyvät.
...ja venealalta löydyy vain täydellisiä ihmisiä. - petettyolo
olen kirjoitti:
Asiakaspalvelusta ei tietoakaan. Laskutuksen osaa ja omasta mielestään täydellinen ihminen.
Sama meno jatkuu...
- EX ASIAKAS
Vittuilee maksavalle asiakkaalle! Onko ok? On kuitenkin liuta "idiootteja" jotka käyttävät kyseisen Herran palveluita. En kyseenalaista teknistä tietämystä, joka on varmaankin erinomaisella tasolla.
Kävin pari kertaa paikan päällä ja palvelu oli OK, tosin MC varaosien hinnoittelu oli alalle valitettavan tyypillinen. Erehdyin pari kertaa soittamaan ja kysymään muutamaa simppeliä vinkkiä, jolloin puhelinkäyttäytyminen oli aivan ala-arvoista. Ymmärrän toki kiireen yms. mutta kuitenkin...
Sorry vaan Askoseni, nykyään Merkkarini huoltaa JOKINEN tai VILI tilanteen mukaan, tiedät kyllä ketkä.
Molemmilta olen saanut aivan ensiluokkaista palvelua sekä paikanpäällä että Puhelimessa!
Hyvää loppukautta kaikille veneilijöille!- ..................
Vai,että Vilikin vielä! Kyllä sun huoltomiehet on sitten parhaasta päästä! Se kaveri on OIKEIN kuuluisa remonttitaidoistaan. Jokinen ok, mutta taitaa siltäkin kohta loppua ammattiäijät kesken. Sit voisit seuraavaksi kokeilla, vaikka jack marinea! Siinä sulle huoltomies! kokeile!
Kyllä se niin on, että kun merkkaria haluu huollatta/korjauttaa, niin se on AK tai jollaksenpojat, muut on aikast per...stä! - yks vaan
.................. kirjoitti:
Vai,että Vilikin vielä! Kyllä sun huoltomiehet on sitten parhaasta päästä! Se kaveri on OIKEIN kuuluisa remonttitaidoistaan. Jokinen ok, mutta taitaa siltäkin kohta loppua ammattiäijät kesken. Sit voisit seuraavaksi kokeilla, vaikka jack marinea! Siinä sulle huoltomies! kokeile!
Kyllä se niin on, että kun merkkaria haluu huollatta/korjauttaa, niin se on AK tai jollaksenpojat, muut on aikast per...stä!Huomasin äsken tämän vanhan keskustelun. Itse olen siellä huollattanut omaa mercuryani nelisen vuotta. Palvelu ollut asiallista joskaan ei ylitsevuotavan ystävällistä. Oma asiallisuus varmaan auttaa pitkälle.
Tänä vuonna tuli ensimmäinen ongelmatilanne, kone hajosi ekalla siirtymäreissulla (rupesi vuotamaan öljyä). Ari ajoi reilut 200km, teki tilapäiskorjauksen ja kävin hakemassa uuden varaosan pari päivää myöhemmin kun olin hesassa. Mun mielestä vastuuntuntoista toimintaa, en vaatisi enempää ja suosittelen muillekin. osaa asiansa.
- SEA RAY 190
NÄIN ON mun kokemus on JOLLAS =0 AK=1
- huijattuolo
Eipä ole AK marin oppinut mitään asiakaspalvelusta. Asiakas on selvästi kynittävä vihollinen
- sauliniin
Molemmat AK-marine ja Jollas heikkoja.Ak-marine kolhi potkuria ja pokkana väitti että oli jo tullessa kolhu vaikka potkuri oli juuri korjattu ja ajamaton.
Jollaksessa siipipöyrän vaihdossa jätettiin vanhat jämät puhdistamatta joka aiheutti paljon vaivaa ja rahanmenoa.Palvelu molemmissa tavanomaisen surkeaa. - merccyry
Ole saanut AK:sta aina sen, minkä olen tarvinnutkin. Hyvä paikka.
- Merkari
Jos merkkaria tarttee stadis korjata niin ainoa vaihtoehto STADIN VENE PALE OLIINI.
Homma hoituu ja osaa hommansa. - Arraus
Nykyään Vuosaaressa. Asiakaspalvelu todella huonoa. Tilattua työtä ei tehty, koska "ei me alettu sitä kaivelemaan". Kiertäkää kaukaa kyseinen pulju.
- Tyytyväinenasiakas
Muutaman huoltoa varten tarvittavan osan kävin hakemassa ja samalla kysyin vinkkejä mieltä askarruttaviin kysymyksiin, vastaukset sain ja asiakaspalvelu todella loistavaa ja hinnat merkkiosille ihan linjassa muiden liikkeiden kanssa. Käytän palveluita vielä toistekin.
- Anonyymi
Aivan umpusurkeaa palvelua Vuosaaressa edelleen. En ymmärrä miten tänä päivänä ihmiset viitsii maksaa tänäpäivänä tuollaisista asiakaskohtaamisista.. Herra on niin itseään täynnä ja tekee mitä sattuu huvittamaan.
- Anonyymi
Olen myös käynyt kaksi kertaa siellä, ekan ja vikan. Hinnat ja palvelu aivan omaa luokkaansa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1832570Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki372430Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from582129- 1082083
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276702034Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen402030Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la631384- 1251205
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei241117- 55968