conax kortin lukija

Kävin tässä eilen kysymässä Soneran liikkeestä rinnakkaiskorttia kortin lukijaan,ettei tarvitsisi kulettaa edestakaisin korttia kahden saman perheen käytössä olevaan digiboxiin niin,vastaus oli että ei saa,kumminkin on myytävänä langatonta kortin siirtolaitetta 7 eri televisioon noin 15m matkalla.Onko tämä jotain pakkomyyntiä kuten koko digitalisointi
4365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ja ne ovat halvempia kuin tuo pääkortti.

Äänestä
  • Onko tuo mainitsemasi Plus TV kortti omalla antenilla vastaan ottoon,jäi kysymyksestä pois että olen kaapeli TV asikas

    Äänestä

Lumotv.n asiakkaana pystyy ainakin ostamaan rinnakkaiskortin ja se maksaa myös sen 20 euroa.
En ole tietoinen voiko niitä ostaa vaikka 10.

Äänestä

meillä maksullisia kanavia,samoja kanavia ei voi saada rinnakkaiskortille! rinnakkaiskortti maksaa 20e vuosi,jolle voi toki ostaa eri ohjelmapaketin.
tää ainakin kaapeliverkossa myyjä ttv.tosi ärsyttävää tosiaankin siirrellä ohjelmakorttia että voi illal katsoo sängys maksamiaan kanavia.

langatonta kortin siirtolaitetta...tuohan kuitenkin vaikuttais ratkaisulle,oliko kallis?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toinen kyselijä kirjoitti:

Kävin tässä eilen kysymässä Soneran liikkeestä rinnakkaiskorttia kortin lukijaan,ettei tarvitsisi kulettaa edestakaisin korttia kahden saman perheen käytössä olevaan digiboxiin niin,vastaus oli että ei saa,kumminkin on myytävänä langatonta kortin siirtolaitetta 7 eri televisioon noin 15m matkalla.Onko tämä jotain pakkomyyntiä kuten koko digitalisointi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu