mieheen josta on tulossa minulle pakkomielle. En saa ajatuksia pois ko. miehestä. Hänessä on käsittämättömän.. jotain. En saa silmiä irti hänestä jos näemme. Katsoa saa, vaan ei koskea! En tiedä häiritseekö tuijotus jo häntä..
Olen
Ihastunut++
101952
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ihana mies löytyy?
oletko varattu vai miksi et voi koskea? tuijotus on häiritsevää jos tunne ei ole molemminpuolinen. älä tee itsestäsi narria.
pakkomielle? hanki itsellesi lähete hoitoon, olet varmasti sitä vailla! hullu nainen! Pää tohjona varmaan! Mies tuskin pitää naisesta joka tuijottaa, muutoin olisi jo tullut kertomaan tunteistaan niin selvien merkkien takia. Hanki poikaystävä joka huolii sut ja mielisairaalaan aika.
heti maanantaina. Saanen olla hullu vielä tämän viikonlopun. Tuskin olen niin kiireellinen tapaus, että päivystykseen ottavat....
on hoidon tarpeessa.... :/
Naiseen, joka oli jossain vaiheessa pakkomielle, mutta nyt vain puhtaasti
ihailen ja ihastelen häntä usein hieman välinpitämättömän näköisenä. Hän
myöskin saattaa seurata katseellaan kaihoisasti tai ilmeettömästi. Ei, hänen
tuijotuksensa ei todellakaan häiritse! :) Ehkä hän aavistaa tunteeni.. :)
Hän saattaa jopa vaivihkaa hipaista... Ehkä ajattelematta sen kummemmin.
Hän on tiivistetysti sanottuna ihana!
kun emme näkisi ollenkaan. En näe häntä usein, mutta tulen aina jotenkin hyvälle tuulelle kun näemme. Minulla on tunteita häntä kohtaan ja hän tietää sen? Haluaisin niin jutella kohdatessa, mutta menen niin "jumiin" (minä sosiaalinen ihminen joka juttelee helposti tuntemattomienkin kanssa)etten tiedä mitä sanoisin. Suu ei aukea, jalat menevät veteläksi, sydän jyskyttää. Kuulostaa naurettavalta, mutta en ole tuntenut noin kun pari kertaa elämässä.
Tuttua, hyvin tuttua!Kun olisin itse kirjoittanut.
kokemuksesta kerron, tyttöystävän bestis ihastui minuun, rakastin vain tyttistäni ja yritin olla kuiteski kohtelias sen bestikselle, luuli kai että pidän hänestä? alkoi katselemaan mua pitkään ja hymyili kokoaja tekohymy naamalla. Rupes ärsyttää kun toimi tyttikseni seläntakana ikävästi, ja kerroin etten oo ihastunu. bestis rupes vainomaan ja arvatkaa oliko kivaa?! asia meni poliisikuulusteluihin asti. tyttikseni bestis todettiin henkisesti sairaaksi ihmiseksi. Näin sen jo tuijotuksesta ja tekohymyilystä. Ikävää mutta näin oli meilä.
olen ihan ok näköinen mies ja vientiä olisi paljon, rakasttan silti tyttöystävääni ja en milloinkaan pettäisi häntä. myös tyttöystäväni entinen bestis yritti iskeä minua, hymyili ja esitti ystävälistä kunnes sain tietää että hän olisi halunnut minut. en vastannut muuta vain ei kiitos, onneksi hän ymmärsi mutta emme pyytäneet häntä enää kaksioomme kertaakaan. tyrkkyys ja epärehellisyys kaatoivat suhteen tyttöystäväni ja entisen bestiksen välillä. nykyinen tyttöystäväni uusi bestis ei tekisi kultsilleni koskaan niin tyhmästi.
t.naista arvostava uskollinen mies.