suuri synti?

Jos on suuri synti olla meidän joukossa kuolleena, miten iso synti mahtaa sitten olla meidän joukossa elävänä, ehkä tuo suomen muslimineuvosto kannattaisi hiukan tarkistaa mitä kehtaa lausua , tuskin tämä neuvosto on valittu demokraattisesti eikö näin voi edustaa suomessa asuvia muslimeita.
Epäilen että suomen muslimi neuvosto on kutakuinkin samanlainen organisaatio kuin suomen venäläisten yhdistysten liiton, pitää paljon meteli ja yrittää saada Moskova painostamaan suomen valtio, itse asiassa jäseninä on kotkassa n 50 henkilö venäläisiä täällä asuu yli 800.
Virallinen suomi kannattaisi tarkistaa ketä kuuntele eikö olla rähmällään joka ikiseen maahanmuuttaja yhdistyksen eteen.

3

758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itse ole

      rähmällään joka ikisen Juho Eerola kirjoituksen eessä.. Käytä omia aivoja...

    • Äänestäjä x

      Kokoomus on isänmaan hylännyt ja erityisesti Kotkassa ajaa ensisijaisesti maahanmuuttajia lisää. Siksi äänestän tästä edes aina Pesua!

    • ...

      pohjanmualla sanovat että ei se ole tyhmä joka pyytää, vaan se joka antaa.

      Minä en lakimies ole (omaan selkärangan), mutta mitä itse tuota lakikirjaa selasin, on asia harvinaisen selvä ihan perusjuntillekin.


      Hautaustoimilaki, eka luku, ja pykälä numero kahreksan sanoopi lyhennettynä ja tulkittuna näin:
      Lääninhallitus voi suuressa jumalaisessa viisaudessaan antaa luvan perustaa hautausmaan yhdelle sun toiselle säätiölle, kommuunille, yhdyskunnalle, vapaamuurareille, koprofiileille ja vaikkapa reservin kapteeneille, jos tarve näillä ryhmillä vaatii.

      Kunhan täyttää edellytykset hautausmaan perustamiselle, todistaa pystyvänsä ylläpitää hautausmaata, ja ei tavoittele voittoa tällä raadonkuoppaustoiminnalla.

      Verenhimoisena ateistina voin sanoa että minun puolestani kaikenmaailman tontun palvojat, zombiejeesushihhulit ja kuu-ukkelikansat voivat puolestani vaikka ampua ihmisruhot kuuhun tällä perusteellam jos lääninhallitus on samaa mieltä tästä polttavasta tarpeesta maatua eri paikassa eri aikana ja eri tavalla kuin muu ihmismassa.


      Senkun maksatte viulut ihan itse vaan jos ei tavallinen multa kelpaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4556
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      2089
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      162
      1492
    4. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1472
    5. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      165
      1468
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      258
      1257
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      196
      1174
    8. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      203
      1112
    9. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      1037
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      63
      1011
    Aihe